| LissLiss a întrebat:

Heii! Sunt noua pe TPU.imi ziceti si mie va rog care e treaba cu funditzele?

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Funditele sunt ca un fel de cadou daca primesti inseamna ca cel care ti-a dat fundita a considerat raspunsul tau cel mai folositor. cu cat aduni mai multe poti deveni membru vip pe site.

4 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

În dreptul fiecărui răspuns apare câte o fundiţă gri şi (la răspunsul care consideri tu că te-a ajutat cel mai mult) dai click pe ea din dreptul răspunsului. Apoi te întreabă ceva de genul „Eşti sigur că vrei să declari răspunsul câştigător?" iar tu apeşi pe „Da". Pe scurt, este un fel de „mulţumesc" pentru pesroana care te-a ajutat cel mai mult la problema ta.
P.S. bine ai venit! kiss

| miranda a răspuns:

La intrebarile pe care o sa le postezi o sa primesti raspunsuri. Tu o sa alegi care raspuns ti se pare cel mai bun. Langa fiecare raspuns o sa iti apare fundita pe care tu o vei da cui crezi ca o merita. Prin fundita alegi raspunsul castigator.

| Barby18 a răspuns:

Fundita o dai la cel care consideri ca a dat cel mai bun raspuns. :*

| Alexica_9286 a răspuns:

Salut, uite de ex : Eu ti-am dat un rasp., si in dreapta raspunsului meu apare o fundita gri. sau ceva in genu si dai click pe ea. Sper ca te-am ajutat. happy