| Smerix a întrebat:

Heii TPU! Anul trecut cand am fost cu clasa intr-o excursie pana la Busteni,mi-a fost foarte rau sad,deoarece am rau de masina si am vomitat ~~.Am luat si pastile d-alea gen Metoclopramid dar degeaba... Vara asta vreau sa plec din nou cu clasa,dar ma impiedica faptul ca as putea sa vomit iar si sa-mi fie rau.Ce as putea sa fac ca sa scap de raul de masina?straight face Va rog, dau funda puppy dog eyes

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreaba la farmacie de pastile speciale pentru raul de masina. sunt niste pastile care se iau cu 1 ora inaninte sa pleci la drum si chiar au efect fata de Metoclopramid care e de fapt pentru greata provocata de indigestie

| PastramăDeElefant a răspuns:

Nu ai ce sa faci! si eu am aceeasi problema!