| qScr3am a întrebat:

Heii TPU.' Vreau niste statusuri de inidiferenta. La cele mai frumi dau FUNDA! l:*

Răspuns Câştigător
| Numai98356 a răspuns:

Şi totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

De ce sunt rea? Pentru ca am fost judecata si niciodata ascultata!

Înainte de a judeca viaţa mea sau caracterul meu, pune-te în locul meu, parcurge calea pe care am mers eu, trăieşte durerea mea, îndoielile mele, râsul meu! Parcurge anii ce i-am parcurs eu şi împiedică-te unde m-am împiedicat eu! Şi apoi ridică-te cum am făcut-o eu! Mă mai poţi judeca?! Fiecare are propria poveste!
Priveste-ma-n ochi sa-ntelegi sentimentele pe care nu stiu sa ti le spun.

Poti sa fii si cel mai frumos baiat din lume dar daca nu stii sa te porti cu o fata. degeaba.

Tare mult mi-aş dori ca tu să-mi furi ceva, de exemplu un sărut, jur că nu m-aş supăra, şi nici nu te-aş certa.

Ştii, nu poţi să vii la mine azi să îmi spui că mă urăşti şi mâine să îmi zici :"Te iubesc.

Daca ieri cea mai mare dorinta a mea era sa ne impacam, azi e sa te dau dracului si sa te uit!

Ce crezi ma k ma faci geloasa? Nu fraiere! Nu`mi pasa de ea! Ca oricum stiu ca sunt la inima ta! Asa k lasa vrajeala! Te pupa amica ta, Sa vada curva ta k tot eu sunt sefa.

Fac ce vreau, când vreau... când vreau, ce vreau...si ştiu ca nu-ti convine!

Nu sunt roata de rezervă şi nici cârpa ta de praf. M-ai înşelat? ADIO, de prea multe ori te-am iertat!

Poate cândva îţi vei aminti de ea, de " aia mică " a ta.

Atunci când mă dor gesturile tale, eu te fac să te doară atitudinea mea.

Funda?

2 răspunsuri:
| HighByTheBeach a răspuns:

Salut.

Iti va fi dor poate'ntr'o zi...cand, auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin...==> destinul meu e altul!

Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

"nu sunt perfecta...stiu! am o gramada de defecte...da` n`am obligat pe nimeni sa ma accepte"

"Cate s'au spus.cate s'au dus.nu' ma mai doare...cu orice zi'n plus...sunt mai sus! restul'. doar vorbe goale!"

Chiar crezi ca ma afecteaza!?`
Zambesc din nou`.
asta`i tot ce conteaza`.

Poate am aere’n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta…nu ma cunosti…nu mai comenta.ai grija d viata ta…nu d a mea

Eu nu ascult dEstInuL.lA vise nu cEdeZ.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare, nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita, tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta, imi place tot ce fac, Traiesc clipa la maxim, totu-mi e pe plac.

Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

~vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x~

Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o dea peste cåp´!
Totul s-a terminat. Asta e soarta.
De fapt ma bucur ca e gata. Tu in stanga. eu in dreapta.

Daca imi pare rau de ceva in viata mea.
e ca ti'am zis sa pleci cand te puteam ierta.

Ia'ma de mana.
Hai sa trecem peste toate impreuna.

Te voi pune pe primul' loc indifierent de ce se va intampla.
pentru ca tu esti doar al meu, iar eu mereu a ta

Hai sa fugim, sa evadam. Hai sa plutim, sa zburam.
Hai sa zambim, sa visam. Hai sa traim si sa uitam

Fii atent! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare!

• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma-ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege

Poti sa vopsesti si o cioara in alb ca nu va fi porumbel, La fel cum nici una dintre voi nu va fi ce-am fost eu pentru el

"●Tin` langa mine;* doar` pe;;] cinee ` iubesc;; x.De restul`; doar` mah :] folosesc`;>`!●"

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

- S-a trezit la realitate. A zis că vrea să se pună pe fapte. : x

.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne.
Fiecare baiatp u cum te-a sunat rau pastreaza-n suflet o fata buna.

Desi` par cuminte` imi place` indecent`! cA Eva Kentt`. n`am niciun Sentiment`!
Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

Vreau sa plang pentru`. noi sa imi cer iertare` `.in fata ta am fost un copil si` ma doare. `.:-xx! As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva

Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim`. Cheama`ma Sh o sa vin`!

Cand imi intorc privirea spre el, ma luminez de bucurie!"

stii.n'Ai decat sa vorbesti singuraa.imi gasesti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza! "

Iubeste`o pana mori. C`o fata ca ea nu gasesti de 2 ori`!"

Poveste fara sfarsit

Pentru ca îl iubesc si ma iubeste!

->Poate daca eram indiferenta Raul se schimba si eu deveneam ABSENTA Insa imi place sa plec si sa vin...Atunci cand te astepti mai putin!:X

Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita...

->Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc.indiferent cum ar fi...

Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singura

Mereu cand iti va fi rau sa te gandesti la bine! Nu uita, ca ma ai de partea ta pe mine! > < *

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat :X

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[]si asta e tot ce conteaza
Bye

| SirGeo a răspuns:

Http://www.chetuieste.ro/statusuri-indiferenta.html-Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.