| AlinaBarbie a întrebat:

Heii vreau si eu status noii 2012:X!
Funda mare pentru cele mai multepuppy dog eyeslove struck!

3 răspunsuri:
| Heng a răspuns:

Statusuri? Pentru ce? Impresionat, agatat? Am ghicit, nu?

Stii cum se traduce cuvantul status, banuiesc ca da. Daca nu stii, iti spun eu.Status inseamna stare. Deci pentru ce? Pierdere de timp? Mai bine suntem sinceri, totul la subiect. Deci in concluzie : lasa-le, e pierdere de timp.

| DanielaGabriela a răspuns:

Orice rana se vindeca intr-un final.Dar tot timpul vor ramane cicatrici.Pentru ca asa e viata, ne ia tot ce e frumos si ne darama fara rost.

Poate daca eram indiferenta.Raul se schimba si eu deveneam ABSENTA.Insa imi place sa plec si sa vin.Atunci cand te astepti mai putin!love struck

Viata mea are traseu, da' nu se stie unde duce, In statie unii coboara, altii se pregatesc sa urce.

Satula de minciuni si de vorbe goale, cum ar zice Caragiale "Intzelegi matale?"

Am invatat ca nu pot rupe o pagina din viata mea, dar pot arunca toata cartea la gunoi happy

Am niste ganduri necurate.Plec undeva departe. Am sa le pun capat printr-un zbor de la etaju' 7

Se leaga de Tine un sir mare de lucruri neplacuTe! Acum esti altul, acum sunt alta.Greselile se iarta, Dar iti SchimBa soarTa big grin

Tu reusesti sa ma tii pe picioare! Ma faci sa ma ridic de jos. Chiar daca ma doare!

E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi

Şi doare iar. Cum a durut demult. Dar trece. Şi`o iau de la început.

Sunt persoane care te calcă pe picior şi îşi cer scuze şi persoane care te calcă pe inimă şi nici măcar nu îşi dau seama.

Lasă-mă cu texte " iubita, ştii, n-am auzit când m-ai sunat ", că dacă nu auzeai nu-mi dădeai a 2-a oară ocupat!

Fă-o geloasă, rupe-i inima, fă-o să plângă, nu o căuta, nu o privi, fă-te că nu îți pasă și că îți este indiferentă, dar când o vei vedea de mână cu altul, să taci!

Sunt doi îndrăgostiți care nu se întâlnesc, doua persoane despărțite care se doresc, doua suflete aflate la răscruce, doua lacrimi dar nici una nu mai curge!

Rănile sunt prea adânci. Când mă gândesc la "Atunci".

Degeaba fumezi si bei cand iubita te paraseste,invata sa apreciezi ce ai langa tine la timp, fara regrete!

Greşeala mea a fost că nu am putut renunţa la noi, atunci când tu deja o făcusei.

Mă uit la el, nici măcar nu îmi pasă, poate totul ar fi fost altfel dacă ar fi ştiut să iubească!

Nu aş suporta să văd pe altcnineva lângă tine pentru că nimeni nu te va iubi aşa de profund cum o fac eu.

Nimic nu e pentru totdeauna. Cafeaua se răcește, fumul se risipește, timpul trece și oamenii se schimbă.

Chiar atunci când uiţi o persoană, aceasta se întoarce.

Tu vagabont dupa fete, iar ea mereu sa te astepte, iar acum prietenii iti spun "ai pierdut`o a doua oara nu o sa se mai repete sa se intoarca la tine

Egoistă e cuvântul ce mă defineşte cel mai bine. N-aş lăsa pe nimeni să te ia de lângă mine.

In ce hal ne certam sincer, ai zice ca e arta, da cat de dulce ne-mpacam, parca ne-am mai dori o cearta! ♥

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Oamenii au fost creaţi ca să fie iubiţi.Lucrurile au fost create ca să fie folosite.Dar de cele mai multe ori se întâmplă ca lucrurile să fie iubite şi oamenii să fie folosiţi.

Îți dau un singur mesaj de adio plin de bucurie, și-ți doresc să ai parte de tot ce mi-ai făcut tu mie.

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, in fine...Sunt ca Smiley, 'Oficial imi merge bine'happy

Puterea unui barbat nu sta in cat de puternic loveste, ci in cat de bland stie sa atinga!

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

Poţi să vii,apoi să pleci, dar te rog, pe bune, de data asta dacă pleci, pleacă undeva în lume!

Si tocmai pentru ca am doar o viata vreau sa o traiesc din plin.Chiar daca asta inseamna si chin.

Ţin la el cu toate că m-am săturat. După o mică ceartă tot cu el mă împac big grin.

Şi pe tine de ce nu te pot uita în câteva zile, aşa cum uit lecţia la bio sau chimie?

În spatele oricui "Să ai grijă de tine, te rog!" spus din suflet, e mereu un "Dacă vei păţi ceva, eu MOR!"

O femeie adevarata nu se culca cu un milion de barbati, se culca cu unul singur intr-un milion de feluri.

Viata e asa: Când ai tot ce`ai vrut, parca ar merge altceva.

În viaţa mea intră cine vrea, stă cine poate şi rămâne cine merităwinking

Tu pui botul, ăla se distrează. Bitch, tu esti proasta lui, deci nu conteaza!

Mi-e dor să te strâng în braţe, să te sărut. Mi-e dor să îmi vorbeşti, mi-e dor să te ascult!

Nu ma mai uit la pozele cu tine ca imi fac rau, imi aduc aminte de vremuri demult apuse, de vorbe care, mortii lor, nu trebuiau spuse oh go on

Iti pot jura ca Te iubesc, e clar, se vede. Dar iti pot demonstra ca`ntr-o secunda ma poti pierde.

C`a fost de vina el sau c`a fost de vina ea, acum totu`i trecut si oricum n`ar mai conta! happy

Nu te lăsa doborâtă de nişte cuvinte... tu ştii clar că el nu asta simte!

Nu conteaza distanta cat conteaza ce simtim, eu te iubesc tu ma iubesti avem ce ne dorim! ♥`

L`aș ierta dar poate greșesc, l`aș suna dar nu îndrăznesc, vorbele spuse la ceartă m`au rănit încă o datăstraight face

Preţul unui lucru, după care alergi prea mult ori îşi pierde valoarea ori e de două ori mai scump!

Degeaba plangi tu si te dai cu capul de pereti, nu se intoarce, nu-i promite ca il ierti! oh go on

Distanţă idioată, lume proastă care tot se bagă, hai să le arătăm că nu o să poată facă nimic ca să ne despartă! happy

O fata este cu adevarat ranita, atunci cand incepe sa te ignore!

Nu corpul, figura si aspectul, ci respectul, onestitatea, increderea si loialitatea sunt baza intr’o relatie!

O relatie functioneaza doar atunci cand amandoi sunt dispusi sa lupte! ♥

Distanta nu e un obstacol intre 2 suflete, ci mai degraba un test pentru dragostea adevarata! love struck

Si acum imi bag unghia`n gat frate, eram naiva, credeam ca golanul de cartier se schimba peste noapte.

Aşa că nu plânge, revino‘ţi în fire. Aşa e în viaţă, unu‘trece altu‘vine, În fine!;-j

Am ajuns la faza în care nu mai dau 2 bani pe băieți. Majoritatea sunt niște fraieri care se cred deștepți. oh go on

mi-am pus inima in mana ta, dar tu ai fost un fraier si te`ai jucat cu ea!

Aceleasi necazuri, porcarii oh go on Ma simt de parca as trai mereu aceeasi zi oh go on

Intalnesti un alt baiat : " mama, e perfect, nu are niciun defect!" si la sfarsit se dovedeste a fi ca si cel precedent oh go on

Cand ai lasat`o plangea ca proasta dupa tine, acum plang altii dupa ea, a invatat sa profite binehee hee

Am umblat cu un golan, doi, trei, si i'am facut ca'n viata lor sa nu mai insele femei!

Increderea este ca o radiera – devine tot mai mica cu fiecare minciuna spusa!

Prea multe amagiri turnate in pahare, mult prea multe vorbe dure si semne de exclamare. Sincer acum nu-mi pare rau ca te-am vazut si fara masca, nu exista "scuza-ma" in cazul tau asa ca lasa!oh go on

• Trăieşte clipele intens Chiar când nu eşti înţeles, Curajos, dar visător, Găseşti pasul următor.

Am nevoie de cineva, da n'am nevoie de Oricine, eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!, :X

Chiar si cea mai indragostita fata se satura sa mute muntii din loc, pentru un baiat care nu muta nicio piatra pentru ea.

Un barbat adevarat nu e cel care cucereste o mie de femei, ci cel care le refuza pe toate pentru una.

Nu regret nimic din ceea ce am facut...Si daca am facut, am facut pentru ca am vrutwinking

Cica conteaza ce e in interior...Dar toti se uita prima data la exteriorwinking

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna..Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana love struck

| andreutalove a răspuns:

1.Stii ca nu poti pacalii pe nimeni dar.....in fine sunt ca Smiley: "Oficial imi merge bine" 2.Nu lua decizii pripite pe crae o sa le regreti mai tarziu 3. Un trandafiri intr-o gradina o clipa mi-a atras privirea Am vrut sa-ntreb ce-i fericirea plangea cu lacrimi mari de floare si-am inteles fara sa-ntreb ca fericirea-i trecatoare.4.De ar fi testele tigara scoala de ar fi tutun as fuma la nebunie si s-ar face totul scrum...winking 5. Maturizeazate o data acum sunt cu totul alta fata ce crezi ca sunt o disperata? laughing 6.Nu imi pare rau ca s-a terminat imi pare bine ca s-a intamplat 7. Tu m-ai tinut de mana eu te-am tinut de fraier rolling on the floor 8.Grea e viata unui peste ce inoata pe uscat dar mai grea a unei fete ce iubeste un baiat 9. Vrei sa ma schimb? schimbate tu primul tu esti doar personajul insa eu fac filmul 10.Pe o frunza de lalea iti trimit gurita mea iar pe una de trifoi tu mi-o trimiti inapoi 11.Hai dinamo la culcare ca va dam si pijamale si rapidu la gunoi STEAUA CAMPIOANA! 12.STEAUA sus rasare ca rapidu moare dinamo la culcare la retrogradarewinkingwinkingwinkingwinking