| Pisii_9778 a întrebat:

Heii vreau si eu status`uri. d toate felurilelove struck Funda

Răspuns Câştigător
| Oanaa_7955 a răspuns:

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.puppy dog eyes

Vreau o viata nouaa! Si de restuuu` caramele!

As vrea sa cred ca dupa moarte.Am locul meu acolo sus.Si inca vreau sa cred ca poate... Voi fi fericita indeajuns.

• Asa a fost sa fie. si asa va fi mereu. Dar nu uita ca pentru toate. Exista un Dumnezeu•

Cu`;;]? sa? e `;* `ƒa? ele`;.`Ea `;>` Va`:] ƒ?` Cea`;; x` Ca? e`;> `?`s `sa`t?`;] î? sa? ca`;* s? a? elee`xxx

Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza

N`am impresii`n cap'! Nu sunt figuranta:d`! Sh daca esti cumva d alta parere`chatterbox. Chiar nu ma intereseaza punctu thaw de vedereelove struck!

love struck. A fost greu. si stii ca am dreptatee happy.am tinut capul Sus! sh am mers mai departee\:d/. No ma intereseaza c crezi despre minelove struck! Inainte sa spui ceva de mine :o. uite`te la tine puppy dog eyeslove struck

love struck. Iti spun acum ce`mi spuneam si mie : nu e totul perfect dar o sa fie! love struck

Inspiratia vine atunci cand incepi sa spui "nu".Am invatat lectia, am invatat sa spun "pa" cand nu-mi convine ceva.devil

Ramai cu ea uh ai aless:X eu cu drumul mew:X.al thaw e in celalalt senss:X

te-am scos din vise sh din amintiriiilove struckhappy'...Suntem c ai vrut uh sa fimwinkinglove struck:2 strainiibatting eyelasheslove struck

C te face sa crezi ca el era"the one :O" N'ai greshit cu nimicwinking.ia'o ca pe'o lectie.thumbs up.nu-ti jura ca nu o sa mai iubejti.O sa fie altu.talk to the hand poate uh o sa'l ranesti.blushing

Ash` vrea sa zambesc happy Dar nu poth`! Ash` vrea sa rad laughing Dar nu poth`! Nu` cunosc pe nimeni. Pur sh` simplu` sunt o strainawinking:X

Las'o sa cada, sa se raneasca, sa planga, sa simta ca traieste! Caci stii mai bine ca toti...ea, intr'un sfarsit, mereu zambesteoh go onwinking

Stii ca nu stau ´ talk to the hand Dupa n0r0k;;] ´. Si daca vreau ´ :*! sa iaSa ´ fum smug. Stiu unde sa dau foc :d ´.

[[. Deschide ` ochii`batting eyelashes ´º. Fa o mica analiza ´º >; d. O sa afli` intr-o ` zi;-j ´º. Ca ti-ai dat ` prietena` pentru o piSda ´º rolling eyes!winking. ]]

^^. diStantSa` invinge`. sperantSa ultima m0are`.chiar` si atunci` cand' sentimentuu` doare. t0th gaSesthi O` scaparee!`.^^

3 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Nu rupe firul unei prietenii,caci, chiar daca il legi din nou,nodul ramane

.Vremurile bune iti aduc prietenii.Vremurile grele ii incearca
-Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara-Daca nu sunt interese, drumurile se separa...
-Ce pacat ca nu a ramas nimic
Aprind o tigara.Si te strig.
-Nu exista rau sau persoana pe lumea asta care sa te faca sa uiti ce ai adorat candva
-Nu plange ca s-a terminat...Zambeste ca s-a intamplat
-Am devenit scorpie treptat, incepand cu primele persoane care mi-au f***t visele!
-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau...Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau`
-Am ganduri ce m-apasa,si prieteni ce-mi dau plasa Niciunde nu-s acasa,dar cu zambetul pe buze spun ca:nu-mi pasa!
-Astept cutitul infipt in spatele meu,hai ucide'ma oricum te voi bantuii mereu!
-Ai vrea să mă vezi tristă ? N`ai şanse...
-Chiar si malformata de emotsii, ma voi intoarce! Ca m'atsi lasat aici . pedeapsa se va naste!
-Azi in urma voi lasa . Zilele din viatsa mea . Clipa cand eu te-am pierdut . Ziua cand te-am cunoscut
-Esti doar un sclav fals printre fratii mei falsi Iti spun numai 4 litere:MARS!
-Inainte sa plec,am suflat aburi peste imaginea ta sh am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI`!
-Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi
-Ai uitat cand pe strada m-ai vazut ? Poate te-ai schimbat, da` eu tot aia sunt !
-Stii...sunt suparata si deprimata,as vrea doar coca si putina apa plata...
-Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
-Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
-Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa mintzi atata timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea !
-Nu vreau sa ne'amintim ca unele'au plecat fara sa zica "pa fa ne'auzim".Nu avem averi, doar prietene care suna Sa ne spuna"Grija de tine te pup,noapte buna"
-Cand voi vreti sa ma trantiti la pamant,eu ma las usor in jos pentru a va evita loviturile!
-Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei,iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!
-Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi
-Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.
-Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten e cu tine la rau si la bine.Isi imparte cu tine si ultima mie.
-Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate`n sertar .
-Ai ce le trebuie,vor veni la tine,ai ramas lefter,ai ramas doar tu cu tine,ai nevoie de-ajutor,un prieten intervine,te sapa subtil si ramai iar tu cu tine!
-Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat
-Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des.
Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost.
TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate.Dar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite.
Prietenia dintre noi doua s-a stins si nu mai zic nimic ca deja m-ai ranit si nu exista o cale sa ne impacam niciodata.
Fum prea scrum se stinge tot acum

Acum o prietenie moare

Nu mai poate respira

I-ai luat tot oxigenul

Prin tradarea ta...

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? " , prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei , prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe , cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme , un prieten fals iti da doar sfaturi rele…

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi , un prieten fals iti da ceva ,ii esti dator cu viata

Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii.fumez clipe ca si km as fuma sentimente,beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in kre am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos a fost!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate sad

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca ... tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora s`ar putea sa nu le pese
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca. ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde ... s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi ...
Am invatat ca poti continua inca mult timp ... dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu . nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten oricum te va rani din cand in cand iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important ... fi foarte atent la asta ... nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi

nu-ti visa viata,traieste-ti visele

Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt acum FaRa TiNe ToTuL E schimbaT

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi...nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zii

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

Oare cand voi putea sa te mai strang din nou in brate? Nici eu nu stiu si incerc sa nu ma mai gandesc prea mult la asta. Felul in care ai aparut in viata mea a fost un miracol. Parca stiai ce viata trista am avut si ai venit sa ma salvezi. Nu mai credeam in iubire, nu mai speram sa gasesc fericirea, eram in intuneric? Si atunci ai aparut tu. Nici nu am realizat cand m-am indragostit de tine, probabil din prima clipa. Ingerul meu tu ai facut lumina acolo unde era intuneric, ai adus fericire acolo unde era doar tristete si durere. Esti atat de departe incat ma intristez la gandul ca poate nu ne vom mai vedea niciodata. Numai eu stiu cat m-am rugat la Dumnezeu sa te protejeze si sa te aduca din nou aproape de mine. Mi-e frica, fara tine nu as sti cum sa traiesc.Tu nu stii prin cate a trebuit sa trec fara tine alaturi. Toata lumea imi spunea sa renunt la tine, ca esti departe, ca nu ma iubesti si doar te joci cu mine. Toti credeau ca mesajele vor inceta, comunicarea noastra va inceta. Dar inca cred ca esti cel mai de pret lucru pe care l-am avut in viata. Te iubesc din tot sufletul meu si oricat de greu va fi voi rezista. Esti ingerul meu si vei fi mereu.

ia'ma de mana . hai sa trecem peste toate impreuna .

@ de mult eu nu mai cred in povesti oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese , drumurile se separa .

@ As vrea sa cred , sa pot visa , sa te aduc de partea mea . as vrea ca timpul sa'l opresc ,sa'ti spun de fapt cat te iubesc !

@ o sa'ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea .

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin , ptr ca atunci am nevoie cel mai mult .

@ minte'ma ca ma iubesti , te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange , lumea nu se opreste in loc ptr durerea ta !

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin.Atunci am nevoie cel mai mult!

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu , mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

Sunt momente in viata cand simtzi absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi.Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi De parca tzi.e frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferitzi totushi ne potrivim Shi am stat unul langa altul cand totzi vroiau sa ne despartim.

Nu intzelegi ca daca vreau sa te inshel.O poth face cu primu' care.mi iese.n cale sau pe palier

N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham
Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

Tine minte stii prea bine ca privirea nu te minte
Sfarsitu' nu se programeaza el se simte
Se citeste el in ochii mei vrei nu vrei
Vezi capat de rand punct

Shi poate crezi ca gresesc E felul meu de a fi
Nu ai intzeles thu
V.a intzelege altu' a 2'a zi

Eu am nevoie de un baiath care sa intzeleaga.Shi care sa creda in toate visele mele...Degeaba plangi nu mai e cale de impacare
N.o sa dispar ca ski fumu'n zare
Chiar daca doare ma face mai puternica
Shi ashtept de la viata o noua provocare

Amintirile sunt vi
Le portzi in gand oriunde ai fi,
De tine nu poti fugi
Trecutul te va urmari

Nu alerga dupa ce nu poti simtzi
Pentru ca nu te poti mintzi

Au fost bune si rele ce tzi.au placut sau te.au durut
Sperantza n.a murit si te.ai regasit ca intr.un vis
Inchis in tine dar prietenii sufletul tzi.au deschis...
Au fost cativa dar au contat inzecit
Shi.au venit zile insorite dupa ce ploile te.au pus la zid

Fa.tzi prieteni noi dar nu ii uita pe cei vechi
Ei au fost langa tine cand nu stiai de unde sa incepi
Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii
Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vi...

Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost!

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot,mi s-a zis că n-o să pot,eh uite-te că încă pot!

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

Nu mai am puterea de-atunci,atunci luptam in doi

N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

Fara tine nu mor dar nici nu traiesc

Se spune ca iubesti o data in viata,o singura iubire
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?
Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

Si ce mai conteaza acum care a gresit mai des
Care a iubit mai intens,care pe care n-a inteles?

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Dragostea nu inseamna a ne uita unul la altul ,ci a privi amandoi in aceeasi directie.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Asteapta pana te voi baga eu in seama, daca se va intampla astalaughing

steapta sa iti vina randu esti ultimul pe lista mea

Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi

Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti! "
Statusuri triste 161 " Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… "
Statusuri triste 162 " Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara! "

Statusuri de dragoste 150 " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe! "
Statusuri de dragoste 151 " Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva… "
Statusuri de dragoste 152 " Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU…’MiSs-YoU’ "

Statusuri de dragoste 158 " Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger! "
Statusuri de dragoste 159 " Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-aspus ca un inger nu pazeste alt inger! "

Statusuri de dragoste 185 " S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai tin la tine, viata mea se invarte ca un zar de cand nu mai esti cu mine, nici nu stiu ce drum sa mai aleg amintirile vreau sa le sterg si astept un semn de ce nu vi cand eu te chem… "
Statusuri de dragoste 186 " Trec prin fata casei tale si as dori sa imi iesi in cale sa ma astepti ce mult as vrea cum ma asteptai candva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea ma opresc si oftez un pic si apoi plec dezamagit…TE IUBESC "

Statusuri de dragoste 188 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare.Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti?! dar cand frunzele se misca, sa stii doar ca TE IUBESC!
Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! ""
Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.
8. Prietenia este un blând angajament al inimii.
9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
10. Prietenia este una din mângâierile vieţii

" Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata! "
Statusuri triste 41 " Nici tu nu te cunosti, candva vei fi surprins de tine! "
Statusuri triste 42 " Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le! "
Statusuri triste 43 " Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga… "
Statusuri triste 44 " Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"

Statusuri triste 48 " Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant

Statusuri triste 51 " Romania este o tara in care pizza vine mai repede decat politia"
Statusuri triste 52" Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "

Statusuri triste 85 " Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor… "

Statusuri triste 90 " Nu merita niciodata sa plangi pentru cineva, iar cine merita nu te va face niciodata sa plangi! "