| anonima2617181 a întrebat:

Heiii, am mai pus o intrebare legata de aceasta poveste, dar nu m-am lămurit complet, e cam lunga povestea, dar vreau sa stiu ce ma asteapta din perspectiva altora. Deci, mie imi place de un baiat mai mare cu o clasa decat mine, iar in luna ianuarie i-am scris si am tinut o conversatie in care parea destul de interesat ( ma intreba multe chestii legate de viata mea : unde vreau sa continui scoala etc, iar daca nu raspundea "la timp" isi cerea scuze ). Am uitat sa mentionez ca in luna octombrie am tinut o petrecere de Halloween unde era si clasa lui si a mea, iar eu de acolo il stiu, insa la acea petrecere noi nu am vorbit deloc. Colega mea de banca stia ca mie imi place de el si s-a scapat, spunandu-i la scoala, in pauza a venit la mine in clasa * a fost o agitatie groaznica* toti colegii mei il impingeau catre mine ( mi se parea putin ciudata faza asta ), iar el cand a plecat din clasa mi-a facut semnul ala cu mana : gen *VORBIM* si a zambit. Cand am ajuns acasa i-am scris si eram putin suparata, el ma intreba, parand foarte interesat DE CE? si mi-am cerut scuze pentru faza de la scoala. El a spus ca nu e nicio problema si nu s-a suparat. Dupa cateva zile prietena mea l-a intrebat cum i se par si el a spus ca sunt ok si ca ma stie de la petrecerea aceea de Halloween, unde, precizez inca o data :NU AM VORBIT DELOC! Cand ma vede pe holul scolii imi zambeste larg si chiar mi-a dat inimioara pe Instagram. Aseara mi-a scris un coleg de al lui in gluma ca eu sunt sotia lui si maine facem divortul. Mi se pare foarte ciudat, imi puteti da niste sfaturi, va rog mult si sa imi spuneti ce ar putea insemna acel DIVORT. Faza asta o iau mai mult in sens figurat, va rog mult sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Parcă a-ți fi la grădinița.
Vorbește cu el, vezi dacă ai vreo șansă cu el.

| anonima2617181 explică (pentru Andreeush):

Deja am inceput cateva conversatii ( prin mesaje ) numai eu, poate i s-ar parea ciudat sa tot insist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colegu lui are bucurii la tine, si de-asta a zis asa. happy ca ar vrea si el