| SupradozaDeViise a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri de dragoste sau prietenie.Va rog sa fie noi puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

*Dragostea nu tine de vointa, dragostea e un sentiment. Daca oamenii ar putea hotarâ singuri de cine sa se indragosteasca, viata ar fi mult mai simpla, dar mai putin magica.

*Dragostea e atunci cand nu vrei sa mergi la culcare pentru ca realitatea e mai ceva ca in visele tale…

*Dragostea e ca o flacara care lumineaza si incalzeste totul in jur. Dar daca te apropii prea mult, s-ar putea sa-ti arzi aripile.

*Ingerii din cer te-au chemat la judecata pentru ca mi-ai furat inima, mi-ai invadat gandurile, mi-ai furat visele si mi-ai deturnat tot sensul vietii. Sentinta este o viata intreaga alaturi de mine. Cum ai vrea sa pledezi, vinovata sau nevinovata? (uv been called b4 cupids court 4 stealin my heart, tresspassin in my dreams and robin me of my senses, uv been sentenced 2 a lifetime with me, how do u plead?)

*Cele mai frumoase perechi din lumea asta:
Luna & noaptea
Privighetoarea & cantecul ei
Trandafirul & dragostea
Tu & zambetul tau
Tu & eu.
Continua sa zambesti si sa ma iubesti.
*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.
*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.
*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
sper sa-ti placa. sper sa fie noi big grin big grin big grin

1 răspuns:
| BSwwatch a răspuns:

Ex; "Esti ce-a mai frumoasa de pe camp!" happy