| Gabriella44 a întrebat:

Heiii....Imi poate spune cineva cum sa fi popular? Sau cum sa ai mai multi prieteni?

7 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa te imbraci cat mai benga.

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât ai bani vor veni și prieteni și vei fi și popular.

| R0R0 a răspuns:

Popularitatea nu e asa ok cum pare.
Dorinta asta a ta e puerila.
Cu cat ajungi mai sus, cu atat esti mai invidiat.

| Kandia15 a răspuns:

Eu nu sunt foarte populara ( dar pot spune ca sunt destul de). As putea oricand sa ies cu cei populari. Dar nu vreau! nu sunt genul meu. De la vreo 5-6 cei mai buni prieteni ( bine, aproape cei mai buni. Sa zicem prieteni foarte apropiati) am ajuns la 1. la unul adevarat. Multi zic ca nu exista prietenie adevarata, dar se inseala. E adevarat ca rar iti gasesti un prieten adevarat. Insa la un moment dat ajungi sa iti dai seama cine iti e prieten si cine nu. Crede-ma, e mult mai bine sa ai unul si bun decat o gramada de prieteni in care nu poti avea incredere

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai nu cred c-o sa ajungi populara daca pana acum colegii nu te-au bagat in seama...Iti faci o prietena mai populara,dar eu zic ce am vazut la o fata populara din clasa mea,eu nu sunt populara.Ea se imbraca cu decolteu, sutien, pantaloni scurti, parul desprins (eu urasc parul desprins), arata bine.Baietii o ating (scarbos) si vorbeste-n figuri, eu zic ca doar asa o sa fi populara.Tu asa vrei sa fi? O falsa? Nu-mi pasa sa arat bine, vreau doar uniforme si o rog pe mama sa imi dea uniforme.Am parul prins si invat, nu ma bag cu ei, nu vreau sa ajung o falsa.Gandeste cum gandesc eu.Tu vezi partea buna, dar pe cea rea nu o vezi! Incearca sa ramai cum esti, e mai bine, cei "populari" au plans in mod clar spunand "Imi doresc sa fiu liber, sa nu ma prefac ca sunt ceva ce nu sunt ca sa impresionez anumite persoane!". Bafta!" happy

| eadenicaieri a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te imprietenesti doar cu oameni cu care te intelegi si sa fi tu insati.Cred ca asta e cel mai important.Parerea mea.

| Criissty a răspuns:

Incearca sa inveti cat poti de mult si sa fii cel mai bun din scoala. Sa vezi atunci popularitate nene. Toti or sa te stie.