| Emiii a întrebat:

Heiii:] niste statusuri de >prietenie?whistling:" dau fundita la cele mai frumlove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana love struck

Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •
mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putealove struck • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ealove struck

Si ce daca e lumea rea`, ma ajuta sora mealove struck sh` la rau sh` la bine nu se desparte d` minelove struck

Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck
Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea./love struck

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

2 răspunsuri:
| KaTaLLynna a răspuns:

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare... Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat, Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI, Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta, Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor, Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile, Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui, Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa, Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii, Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei, E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie, Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare, Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un pinten si o recompensa, Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima, Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul, Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea, Un prieten, cand e un om, intrece si pe-un frate.Sunt cele mai frumoase... fundita?

| Sherllyn a răspuns:

Heihappy
Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
Peste toate trecem cu capul sus, ne avem una pe alta si asta-i mai presus.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
Un prieten adevarat e cel care pune in fata lui orice pericol ca sa te scuteasca pe tine!
Un prieten bun e cel care te ajuta cand ai nevoie, nu dupa ce nu mai trebuie!
Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit, conteaza ca suntem de nedespartit.
Putem spune ca ne stim din totdeauna, in momente grele ne-am intins una alteia mana.