| 1mist3r a întrebat:

Heiiii TPU:*ma puteti ajuta cu o problema la pc? In primul rand nu pot accesa nici un program, cand dau dublu click pe el imi apare "Aprire con" sau in engleza "Open with..."si imi da o lista cu programe cu care as putea deschide programu' asaaaaa ce as putea face sa mearga ca inainte? adica sa pot deschide orice program doar cu 2clicklaughing, asa pot folosi foarte putine programe din pc folosind comanda "esegui comme aministratore" dar nu merg toate programele deschide asastraight face...problema e de multbig grin dar l'am folosit asabig grin, pana cand am vrut sa descarc net framework 3.5 sa joc si eu metinthinking dar nu mergea,ma punea sa ma duc in control panel si la programe pe acolo sa dezactivez sau sa activez funcionalitatile windoswlui,faceam si asta, dar nu mergea sa dau cu click dreapta dupa "esegui comme aministratore" asa ca ma punea iar sa aleg un program cu care sa deschidstraight face si am lasat asastraight face nu stiu ca sa facstraight face cum sa scap de problema asta in afara sa schimb Windowsul precizez ca am W7, care vrea poate lasa id mai jos sa'l contactez pe mess, va fi mai usor! dau fundabig grin! Multumesc.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da click dreapta pe un program care nu ti se deschide si ->Proprietati. La file Type vezi daca iti apare extensia.lnk.
Daca DA atunci ruleaza asta ->>>
http://www.sevenforums.com/......rtcut-.reg

1. Save the.reg file to your desktop.

2. Right click on the.reg file and click on Merge.

3. If prompted, click on Run, Yes (UAC), Yes, and OK.

4. When done, you can delete the.reg files on the desktop if you like.

5. Log off and log on, or restart the computer to apply.

| 1mist3r explică:

Da-mi id tau nelule.