| Boouublees a întrebat:

Heiiiiiiiiii TPU. :3

Am nevoie de ajutor... eu sunt pasionată de comete, planete, stele tot ce e legat de Univers. ştiţi cumva cum se numeşte facultatea pentru acest lucru? puppy dog eyes

Fundă.

Răspuns Câştigător
| Adelyn24 a răspuns:

Facultate de astronomie, la noi în România nu există doar în străinătate, dar este cosmologie în Timișoara și în Cluj astrofizică dar nu se merită să mergi

3 răspunsuri:
| Boouublees explică:

Şi cam ce liceu trebuie să fac?

| Mariiaaaa a răspuns:

Facultatea de astronomie, presupun! happy

| UnusualArt a răspuns:

Bună! Facultatea potrivită pentru tine, din moment ce te simți atrasă de astronomie este cea de astrofizică. Poți găsi astfel de specializări în universitățile din marile orașe. Mult succes!