| yoshiko a întrebat:

Hello!:*. Imi spuneti si mie niste porecle/prescurtari pentru numele Roxana? Mersii

Răspuns Câştigător
| CatalinaMarina a răspuns:

Rox., Roxy, Roxa, Ruxenica, Oxy, Xena, Anna, Anny(asteas de la sfarsitul lu roxana)...Roxu:X,

11 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

-Roxi
-Roro
-Roxa
-Rux
-Ruxi
-Ruxiti
-Ruxenica
-Roxaniada
-Roxi poxi

| OanaG a răspuns:

Prescurtari: Roxy, Roxu, Roxanik, Roxanicihee hee Pana d idei, sper s te ajutee happy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Roxi, Roxette, Rox, Fuxi.

| Roxy a răspuns:

Si pe mine ma cheama Roxana :X
si mi se zice Roxy, Roxa, Oxana, Roxallana, Rux...sau Roxy cu ylaughingbig grin

| Turquoise a răspuns:

Loxy, oxy, poxy, foxy, cioxi, rox, uox, ruox

| Miss Maddy a răspuns:

Rox
RoxXa
Roxy
Ro
`Ana [de la sfarsitul cuvantului]
Roxan`
big grin

| Gipsy a răspuns:

Si pe mine ma cheama Roxana love struck

Mie prietenii imi spun.:

Roppsy, Roxu, Roxy, Roxitsa.

| Theola a răspuns:

Rocs e cea mai tare!

| roxana_1628 a răspuns:

Si eu ma numasc roxana si prietenii imi spun tany stiu ca o sa vi se apra ca nu are nici o legatura dar eu cand eram mik spuneam ca ma numesc tana (rotana) si de acolo vine tany

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RoxyFoxyyytongue:*

| IRI_5028 a răspuns:

Roxy Foxy.