| princess92 a întrebat:

Hello! Stie cineva ceva despre o agentie de publicitate numita "Eclipse Media"? este in bucuresti, unde pe la stefan cel mare...va rog spuneti-mi si mie cat de repede putetibig grin.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| andrei4094 a răspuns:

Acum 2 zile am fost eu, platesti 50 lei taxa de inscriere apoi te cheama la tot felul de casting-uri, apoi iti propun sa semnezi un contract valabil pe 1 an care costa 300 euro laughing nu se stie daca o sa mai fii sunata apoi

77 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur! te asteptam cu placere, la noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duce ca iei teapawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste nenorociti! laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare e adevărat?
Şi pe mine m-au chemat la interviu! M-au contactat după ce le-am trimis CV-ul prin eJobs!
Sunt cei care au sediul pe str. Iancu de Hunedoara nr 37 de la intersectia Bd. Ştefan cel Mare cu Bd. Dorobanti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ei sunt... si pe mine m-au chemat la un casting marti pe 30. 11. 2010. Sa ma duc sa nu ma duc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine m-au chemat tot pe 30. 11... dar cred ca or sa ceara bani, ca de obicei! iar agentiile care cer bani pentru astfel de "contracte" sunt tepe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot maine! Stait linistiti acasa ca e mare vrajeala, la fel ca la Romana... iti iau banii si nu te mai suna nici dracul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu aveam aceeasi nelamurire.am fost la ei prin e jobs si apoi m-au chemat sa imi faca un contract care presupune niste sedinte foto ca sa iti faca un album si apoi 8 saptamani de nu stiu ce cursuri si t asta trebuie sa platesti 300 euro.Si cica in timpul asta te trimit la tot felul de reclame, reality show-uri si din astea.Chiar nu-s tiu nici eu ce sa fac.Mai stiti pe cineva care le-a dat banii pentru 'contract'?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o agentie de casting si publicitate, una din putinele care sunt ''pe bune'', o poti gasi la blvd iancu de hunedoara nr 37 bl 37 sc d apt 1 interfon 01

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita si cauta ceva serios! ce tupeu sa ceara bani sa te inscrii in baza lor de date! dupa ce ca ei oricum primesc bani dupa tine cand esti, daca esti selectat oriunde te mai fura si aici! FIRMA NESERIOASA! OCOLITI

| tiosima a răspuns:

Sunt neseriosi! Am inscris copilul in baza de date, lucru pentru care am platit 50 ron, am fost azi la un casting pentru o casa de productie cu copilul de 1 an, ca sa mi se zica acolo ca nu cauta copii asa mici. Casa de productie era de fapt un apartament insalubru, in care stateam vreo 50 persoane ingramadite! Si bineinteles ca sa mai trebuie platiti 600 ron pentru un book foto, ca de fapt doar asa te pot prezenta colaboratorilor. Ori sunt niste AMATORI, ori TEPARI. Feriti-va de ECLIPSE MEDIA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca e o teapa, pentru ca in contractul pe care trebuie sa-l semnezi pentru albumul foto nu scrie ca ei au datoria sa-ti gaseasca un rol bine platit pentru banii pe care tii cer. S-ar putea sa ma razganesc si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am prins un rol la un serialmvoi primii 1000eur pe luna.nu sunt tepari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai reusit pana acum id-ul meu de mess este mariomarius28 sau tel 0726 623 959 0764 558 056, te ajut cu cea m-ai mare placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulevardul iancu de hunedoara 37 bl 37 scd interfon01

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte seriosi, probabil ca cei care sunt nemultumitii in cazul de fata sunt firme si agentii care vor sa faca reclama negativa.eu am fost deja la 3 castinguri de la inscriere cea ce nu pot spune si de alte agentii, de la romana, obor, lujerului etc

| annnnnaais a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru cei care au fostbig grin
cum il cheama pe fotograf?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura firma serioasa din tot bucurestiul recomand cu caldura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in contract nu se stipuleaza ca sunt obligati sa-ti gaseasca un rol, atunci inseamna ca ar trebui anuntate autoritatuke, sa vina intr-un control. Si, ma rog, pentru ce vor fotografii, e cumva vorba de roluri de filme de lung metraj?

| princess92 explică:

Mda.eu m-am mai inscris la o agentie.si mi-au luat banii...nu mai incerc.ma las.numai hoti.nicio firma serioasa.toti vor bani.si nu dau nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va duceti la eclipse media ca e teapa! Am fost acum cateva zile si am facut poze mi a luat 50 ron si apoi a zis ca nu trebuie sa mai dau nici un ban si m-a sunat sefa aia de la ei si mi-a venit cu propunere de contract si a zis ca trebuie inca 1200 ron si ca apoi "DACA" sunt selectat pentru reclame sau evenimente ma duc si castig bani care sunt numai ai mei! Eu cred ca nu te mai suna nimeni nici dracul dupa ce dai banii! Asa ca am dat decat 50 ron si gata nu mai maduc si raman cu 1200 ron in buzunar sa-i folosesc pentru mine cum vreau eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt neseriosi, prima oara mi-au cerut 49 RON, peste cateva saptamani inca 30 pentru nu stiu ce album, ei din asta traiesc, din fraieri care isi fac poze si albume, nu au contracte cu nicio casa de productie, am aflat ulterior de la o angajata asta si prostesc lumea profitand si de criza asta ca sa faca bani! Mare atentie, daca aveti bani de aruncat ECLIPSE MEDIA este alegerea potrivita! Mai vad o gramada de mancatori de rahat pe aici, ca ce firma e, ca ce bine, cu adrese cu tot, astia sunt angajatii care primesc bonus la fiecare prost care-l prind cotizant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cea mai mare teapa agentia aia, nici macar nu au site de prezentare nu au nimic...iti fac o inscriere si doua poze si apoi iti cer 12 milioane pentru nu stiu ce contract.nici macar bon fiscal nu iti dau... sper ca nu ai facut contract cu ei, eu am patit-o, si regret ca am avut incredere in acea d-soara director laura si nu mai stiu cum si in bodyguardul ei ovidiu bors

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Princess, mergi cu incredere, cei care isi pierd vremea pe aici sunt doar soriceii fara un leu in buzunar, cine doreste sa isi iasa din pareri sa mearga la eclipse media la sediu si sa vada ce proiecte au in derulare, cred ca ai fii uimita, din cate am auzit cei care sunt pacaliti de step1media everest models si inca 4-5 asa zise agentii vin catre eclipse.astia chiar ca au eclipsat celalelate agentii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legali si cu multe proiecte, multi oligofreni...probabil firme concurente...astia chiar au proiecte, te trimit de la inscriere la primul casting, mai stiti vreo agentie care procedeaza la fel, au si filme de lung metraj, mai rar asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte seriosi, am plecat la primul casting instantaneu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ECLIPSE MEDIA este printre putinele agentii profesioniste din Bucuresti, cu oferte serioase pentru oricine este interesat sa se implice in mod serios la activitati in domeniu: activitati pentru amatori, cat si pentru viitori profesionisti, interesati sa investeasca in sine insusi. Fara investitii, nu exista profit.
Atat cat te respecti, atat valorezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara, Cat de serioasa este aceasta agentie? Am impresia ca totul este o TEAPA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte seriosi, ii recomand, doar profesionisti. cei mai buni fotografi, minim 10 proiecte pe rol, eu personal am prin 3 roluri in decurs de 1 luna si jumatate,,,,, dar arat si bine.recomand cu caldura.echipa de profesionisti

| B1an0 a răspuns:

laughing))) Lasati.va de prostii si incercati sa obtineti ceea ce va propun acesti "colaboratori" prin propriile voastre cunostinte si sa munciti sa ajungeti sa apareti undeva! Nu prin aceste agentii fantoma gen: Everest, Step Media, Class Models, Eclipse Models si toate aceste agentii de publicitate! Daca chiar aratati bine si stiti ca vreti si puteti face aceste lucruri va recomand One Models, Spice Models, First Face Models care sunt pe bune chiar daca sunt unele costuri dar macar se tin de cuvant! Pt detalii eu_b1an0@yahoo.com