| princess92 a întrebat:

Hello! Stie cineva ceva despre o agentie de publicitate numita "Eclipse Media"? este in bucuresti, unde pe la stefan cel mare...va rog spuneti-mi si mie cat de repede putetibig grin.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 2 zile am fost eu, platesti 50 lei taxa de inscriere apoi te cheama la tot felul de casting-uri, apoi iti propun sa semnezi un contract valabil pe 1 an care costa 300 euro laughing nu se stie daca o sa mai fii sunata apoi

77 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 10 pareri negative urmeaza 3 postari( la cateva minute diferenta, anonime) care lauda de mama focului aceasta bomba de agentie. Tampit sa fii sa nu-ti dai seama ca e unu de la ei. se tot bat cu pumnul un piept ca sunt cei mai tari, in realitate sunt jalnici: oamenii vad anunt pe bestjob si vor sa se angajeze sa faca un ban si ei le cer 12 mil. Daca erau asa seriosi si importanti n-aveau sediu intr-un apartament obosit cu intrare prin scara blocului si niste angajati vai de mama lor. Nu stiu cum sunt alte agentii( probabil tot vrajeli) da Eclipse Media asta e teapa sigura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o teapa mare

| anonimus_4035 a răspuns:

Aste o mare mare teapa vor doar sa te pacaleasca de bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ECLIPSE MEDIA E O MARE TZEAPA! NU SUNT INREGISTRATI CA FIRMA LA CAMERA DE COMERT.ESTE A 4-A DENUMIRE CU ACEEASI OAMENI! 1.Casting Media srl(1996-1998)2.Casting Project Reality(1999-2002)3.Mirage Front Media(2003-2008) si 4 Eclipse media(2010-?).Au sediul intr-un apartament gol doar cateva scaune si un calculator. Dupa ce dau tunul, isi schimba denumirea si inchiriaza alt apartament! Nu mai mergeti la agentii de casting in Romania ca sunt minciuni! Hoti! Eclipse media=hoti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar o firma care traieste doar di pacalit oameni.si eu am fost mi-au cerut 50 ron banii inainte ca la curve, apoi m-au invitat la un interviu unde imi propunea ca pentru 1200 lei sa fac un curs de 8 ore unde sa ma invete actorie laughing tin sa precizez ca eu sunt la teatru, deci ce ar putea sa ma invete hotii astia in 8 ore cand eu fac ani de zile de teatru? jalnic...sunt niste hoti care vor sa te jupoaie de bani. va recomand newmediacasting nu iti cer bani si poti prinde figuratii oricand sau alte roluri. Eclipse media sunt niste HOTI

| deea_5744 a răspuns:

ECLIPSE MEDIA este cea mai de c...t agentie mi-au luat 50 de lei degeaba, m-am dus cu fetita i-au facut cateva poze si atat, ma sunau si imi spuneau sa vin la casting cu fetita(are 5 ani) iar ei aveau nevoie la acel casting de persoane in varsta de 50 ani, te intreaba daca vrei sa faci un contract cu ei si acel contract costa cam 200 sau 300 de euro nu mai stiu exact.Mi-au zis ca pozele care le-au facut fetitei mele o sa le vad pe site-ul lor care site nu exista, l-am cautat de mi-au sarit capacele.NU VA DUCETI LA ECLIPSE MEDIA SUNT FOARTE, FOARTE NESERIOSI, eu nici nu vreau sa mai aud de ei

| gylson a răspuns:

Da sunt tepari este doar o agentie de ***. nici macar casa de productie nu este, e o teapa de zile mari...nici portofoliu nu au un site de 2 bani.

| deea85 a răspuns:

1. Eclipse Media este intr-adevar o teapa dar este o afacere care merge pentru ca intotdeauna vor exista fraieri care sa plateasca... Este teapa pentru ca lucreaza numai pe reality show-uri dar te atrag promisiuni de genul "reclame la Nike sau parfumuri" sau ca lucreaza cu toate casele de productie mari...
2. Am vazut ca sunt unele persoane ce se arata revoltate de faptul ca in contract nu ti se asigura un rol bine platit - nici o agentie de casting si nici un impresar nu poate face asta - agentiile de casting si impresarii te pot promova nu iti pot asigura nici un rol niciodata - indiferent daca iti iau banii sau nu!
3. Faptul ca o agentie de casting are un sediu darapanat nu este un semn ca este o agentie tepara - DON CONTRA - se plateste atat de prost in Romania incat ar trebui ca faza asta cu "sediul intr-un apartament obosit" sa fie un argument pentru seriozitate - glumesc evident insa, daca ar fi sa o luam dupa sedii - atunci Everest Models ar fi trebui sa fie etalonul seriozitatii cand, se stie, ca de fapt sunt cei mai mari sacali (iti cer 3.400 lei pe un book, si nu mai auzi de ei)... in schimb au un sediu ca un palat, hostesse la intrare, speech-uri peste speech-uri, s.a.m.d.

5. Agentiile serioase le numeri pe degete si se pot fi gasite la orice cautare Google

| dinu_3515 a răspuns:

Firma NU este tepara,doar unele pareri manipulatoare.Cel putin ale celor care NU au tangenta cu filmul TV,mai ales cei din modeling care trag tzepe de multi ani,fara scrupule,iar cursurile sunt de initiere(intensive)nicidecum pentru viitori actori! Cine oare se mai face azi, actor sau regizor de teatru -pentru un salariu de nimic?! Pentru cine doreste,poate sa se lanseze in film de televiziune si, poate castiga mult mai bine decat in orice alt domeniu,inclusiv in teatru,modeling sau orice alt domeniu! ATENTIE, DECI la cei ce striga TEAPA sau HOTII! chiar ei sunt manipulatorii, iar aceia care ii cred nu au decat sa faca orice altceva.Deciziile ne apartin fiecaruia, dupa nivelul QI si QE ...ATENTIE la decizia corecta!

| andrei_4094 a răspuns:

*************MARE ATENTIE! TEAPA! **************

Am fost la ei si confirm ce s-a spus anterior despre modul in care actioneaza!

Este o firma proaspat infiintata care se ocupa de banii din buzunarul, pe cand ar trebui ca sa castigi tu din colaborarea cu ei!

Nimeni nu iti va cere bani vreodata pentru o ANGAJARE!
Chiar daca aici e vorba de o colaborare, cat de stupid e sa iti ceara bani doar sa te bage in baza de date cand ei de fapt ar avea de castigat de pe urma ta daca esti ales sa joci in vreo emisiune sau altceva? De ce ar risca sa te piarda pretinzand taxa asta, pe cand ar putea face mai multi bani daca vei juca pe viitor in productii tv?

Site-ul este de toata jena, iar daca va uitati in fotografiile postate veti vedea ca sunt de toata jena, unele parca sunt facute cu telefonul mobil, neclare, strambe etc!

In sediul lor veti gasi poze cu cateva persoane publice pe care ei vor sa te faca sa crezi ca le-au trecut pragul! Printre ele, o veti vedea si pe Daniela Crudu, care nici nu stie de aceasta firma!

Apartamentul e gol, un computer, 3 scaune, niste foi, pe perete reclama cu site-ul lor si numerele de telefon, si o prelata cu logo-ul lor care o mai trag in jos unele ori caci mai mult folosesc fundalul peretului alb pentru pozele de inscriere in baza de date!

Repet, nimeni nu iti va cere bani vreodata ca sa devii angajatul lui pentru ca te angajeaza pentru a ii marii profitul companiei pana la urma, deci nu trebuie sa te indeparteze pretinzand o suma de bani pentru a primi postul. Lucrul asta e spus la modul general, intelegeti ideea!

Aceasta firma procedeaza la fel ca sarlatanii care promit taranilor slujbe la cules fructe in Italia cu 25 euro pe zi dar trebuie sa achite anticipat o suma de vreo 200euro care reprezinta transportul pe autocar din RO in IT si cea pentru formalitati (acte)! Un angajator(firma) se va ocupa intotdeauna pe gratis de formalitatile de angajare pentru ca asta e treaba lui!

Sa fie clar pentru toata lumea, tu mergi la un interviu pentru ca ai nevoie de BANI, ci NU CA SA DAI BANI!

Te trimit la inceput la un casting-doua unde stiu ei, ca sa te faca sa ai incredere in ei, iar daca iei vreunul, banii pe rolul pe care l-ai jucat (care sunt destul de putini) iti spun ca ii vei primi de la ei (sediul din stefan cel mare) de la casierie (adica acel apartament aproape GOL!)...bani pe care n-o sa-i mai vezi!

Parerile bune de aici sunt scrise de ei. Nu ma credeti? Atunci cititi si analizati logic tot ce am scris eu aici, pentru ca eu mi-am luat teapa si nu vreau sa mai fure si banii altora!

DATI MAI DEPARTE LINK CU ACEST TOPIC SA AFLE CAT MAI MULTA LUME!

| andrei_4094 a răspuns:

Inca ceva!

La telefon nu-ti spun nimic de bani, iar acolo cand iti explica de taxa daca tu zici ca nu esti interesat se va uita urat pe tine si va incerca sa te induplece sa te inscrii, dar atentie, nu va insista pentru a nu da de banuit!

AVETI CREIER, FOLOSITI-L!

| dimaroxana a răspuns:

M-am inscris si eu acum 2 zile, am fost la cateva castinguri, dar momentan nu am fost sunata.mi-s-a spus ca in decurs de 2 saptamani aflu rezultatele castingului

| pablo21diaz a răspuns:

Sunt inscris de aproximativ o luna, am mers la 3 castinguri, am filmat pentru 2 emisiuni reality, nu am fost remunerat pe masura prestatiei dar macar nu a fost munca in zadar.cei de la eclipse s-au purtat frumos, sper sa o faca si in continuare

| pablo21diaz a răspuns:

Sunt inscrisa de 2 luni si am primit doar un rol intr-o reclama la corega

| pablo21diaz a răspuns:

Parerea mea este ca sunt seriosi, am obtinut rol la ochii din umbra la 2 saptamani de la inscriere

| andreiutzamik a răspuns:

Am fost si eu cu o prietena la eclipse, au sediu prin dorobanti, am primit 2 roluri in decurs de o luna, la iubire interzisa si recent la emisiunea pe banii parintilor.foarte ok, ii recomand la toata lumea

| gerotaliviu76 a răspuns:

Au sediul cam saracacios dar isi fac treaba cu brio, fata de alte agentii la care m-am inscris am primit ceva roluri.nu cine stie ce dar macar nu mi-sa promis marea cu sarea.recomand eclipse

| roxy11eu a răspuns:

Daca vrei pentru figuratie sau reality show-uri mergi cu incredere la ei. Eu am fost saptamana asta si erau destul de disperati oamenii pentru. ca nu aveau suficienti oameni la cate emisiuni aveau (ochii din umbra, iubire interzisa, cearta-n bucate, copii vs parinti) la astea am fost eu dar cica mai sunt si altele, aia cu fermierul de cauta nevasta,, castingu propriu zis te pune cu inca unu sa tii un dialog, asa mai spre cearta, si se plateste un milion trei sute pe ziua de filmare

| justmeboss a răspuns:

Este adevarat! platesti o taxa dar spre deosebire de alte agentii astia chiar au ceva evenimente in desfasurare.nu vreau sa fac reclama sau antireclama dar eu am fost multumit de felul in care am fost tratat.mult succes in continuare eclipse si la mai multe castinguri

| radulucia a răspuns:

Am 78 ani si am primit rol in emisiunea batrani si nelinistiti de la prima tv. daca doriti iesirea din monotonie urmati eclipse media cu incredere

| oanceaemil a răspuns:

Intr-adevar trebuie sa mergi la cat mai multe castinguri dar mai conteaza si norocu. Eu a trebuit sa merg la trei castinguri la step1media ca sa iau in sfarsit unul( evident cel mai putin, da faza tare e alta : se inscrie la ei si matushamea, ditamai femeia de 40 si ceva de ani, la cateva zile o chema la casting si pac, e aleasa la o reclama si ea 250 E, in timp ce eu m-am chinut ca prostu pentru mult mai putin. Evident ca acum sunt tinta glumelor in familie. Asta e, sper sa prind ceva mai bun pe viitor

| sursa3 a răspuns:

Ieri m-am inscris la Eclipse Media si mi-au facut o parere destul de buna. La inceput eram destul de sceptica, pentru ca am mai avut experiente neplacute cu agentii din astea, dar la insistentei prietenei mele am mers la ei la sediu. Ma gandeam ca o sa aud aceleasi vrajeli despre cum ajungi peste noapte vedeta, sa fac putin misto de ei si sa plec. Ce m-a surprins de la inceput ca fata care ne-a abordat n-a insistat disperata asupra nostra, ne-a explicat sec cu ce se ocupa firma, de ce se plateste taxa, daca vrem sa ne inscriem bine, daca nu asta e.Cand am intrebat de colaboratori ne-a aratat portofoliul de activitati, cu vreo 10 case de productie, multe emisiuni si reclame, ne-a spus ca daca vrem sa luam legatura cu oricare dintre ei si or sa confirme ca asa e. M-au chemat si la un reality show, dar le-am spus ca nu ma intereseaza, si mi-au spus de un casting saptamana viitoare la o reclama. Pana la urma ne-am inscris amandoua, sa vedem ce-o iesi. Macar astia sunt mai cu picioarele pe pamant, fata de aia de la romana care promiteau marea cu sarea. Am intrat aseara si pe site si am vazut si acolo activitatile si am ramas surprinsa sa vad ca scrie si pe site de taxa.Una peste alta a fost bine, singurul minus deocamdata au fost angajatele de acolo, acre si cam cu nasu pe sus. Revin cu detalii dupa casting, sper sa fiu la fel de optimista

| deaa98 a răspuns:

Am platit si inscrierea si toti banutii.Cu mine una nu au facut nimic gresit.S-au tinut de promisiuni pana acum mi-au dat si book-ul si am inceput si cursurile asa ca nu stiu ce sa zic.Ei te anunta de la bun inceput ca nu ti se ofera exclusivitate asa ca nu stiu la ce va asteptati...atata timp cat nu ai experienta nu te promoveaza nimeni.Parerea mea sper sa nu ma injuratibi

| anonymus_4038 a răspuns:

Vad tot felul de pareri pe aici.sunt inscris si eu de ceva vreme si am participat la 8 castinguri. abia aseara am fost sunat de o anume doamna angy in vederea unui rol de amant happy.am inteles de la cei de la eclips ca ei garanteaza persoanelor care platex taxe doar castingurile la care ce faci e practic, treaba ta.acum nu stiu...eu merg inainte

| emma_9822 a răspuns:

Desi sunt multe pareri controversate pe aici, pot afirma ca m-am inscris acum 3 luni si, ulterior am akitat cei 1200lei (in 3 rate lunare) aferenti contractului, am urmat cursurile intensive, iar recent am filmat deja la 2 proiecte TV in mai putin de o luna!
parerea mea ca sanse avem fiecare, daca stim sa si apreciem ce poate face firma pentru fiecare din noi!
Cu drag si recunostinta, intregii ekipe de la ECLISPE MEDIA!
N.F. 49 ani

| emma_9822 a răspuns:

P.s.
revin cu mentiunea ca totul se face prin efort personal in timp nimic dintr-o data,cum crede majoritatea;
in fond totul depinde de noi insine nu de ceilalati,care ne pot ajuta mai mult sau mai putin,in functie de situatie,deoarece "viata este munca si permanent efort, prin care putem izbuti".
ink ceva: degeaba invinuim pe altii de esecul personal, daca nu corespunzi unui anumit rol:totul vine la vremea sa.SUCCES tuturora!

| andrei_4094 a răspuns:

AHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAAHA

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

AJUNGE happy

Cam multe raspunsuri pe data de 12, si asa unul dupa altul laughing)) Bre nea angajatii de la eclipse daca tot postati vrajeli p'aici dandu-va drept "clienti" macar n-o faceti la cateva minute ca se prinde lumea laughing)

Si aia cu...am platit cursul blabla... Bun ma fraiere/o ai dat 12 mil pe geam, ca sa-ti recuperezi banii in vreo cateva luni? Pt ca mai mult de 130lei nu iei pe filmare, si aia daca ai noroc s-o prinzi happy Pai parca tu te-ai dus ca AVEAI nevoie de bani ca mureai de foame acasa, ci nu sa DAI bani unora care-ti ofera vise umede laughing

Tot o aburiti cu site-ul ala, va fac eu site de 10 ori mai bun decat ala, e o penibilitate, uitati-va la restul ce site-uri au si dupa aia laudati-va voi singuri site-ul ala care nici 50 euro nu face dar aveti pretentia a 300 euro de la fraieri si ca voi sunteti firma mare!

@pablo21diaz : TATI CE FACI? INCURCI CONTURILE? AI POSTAT DE 3 ORI SI IN TOATE 3 TE CONTRAZICI laughing)))))))) SUNTETI PENIBILI! laughing) V-ati zapacit pana si voi in atatea conturi false laughing) Rusine eclipse media! laughing)

In alta ordine de idei, ce tot felul de castiguri ma? laughing Te trimite la unu doua la inceput cand te inscrii ca sa te impresioneze si dupa aia te cheama sa te abureasca ca vai ti s-a propus un contract rolling on the floor Da, aia e faza cand va cer banii aia laughing)) Si voi ca fraierii platiti ca POATE POATE scoati si voi 1mil pe zi de filmare o data la 3 luni laughing)

Desteptilor, va zic o data pentru totdeauna!
1. Nu-i imbogatiti pe fraierii astia, sunt atatea agentii care NU CER BANI!
2. Voi cautati job deci aveti nevoie de bani, nu ca n-aveti ce face cu banii din buzunar si va plimbati pe la interviuri si platiti "cursuri".
Nu mai fiti NAIVI! Voi cautati un JOB nu sa imbogatiti pe altii care va ofera POVESTI!

NIMENI IN LUMEA ASTA NU ITI CERE BANI CA SA TE ANGAJEZE!

Si feriti-va de cine o face caci suna bine dar o sa vedeti ca o sa ajugeti la TV ca aia de li s-au promis JOB-uri in strainatate si asteptau dupa aia autocaru degeaba iar escroaca se distra pe banii lor cine stie pe unde laughing)

| andrei_4094 a răspuns:

Inca ceva, cand platiti asa zisa taxa de casting... aveti grija, NU ESTE TRECUT TVA-UL PE EL! Ci doar suma de 49 lei!
Frumos nu? happy Hai ciaules!
Escrocilor hai cu conturile false ca ati ramas in urma! laughing)

| andrei_4094 a răspuns:

Inca ceva, domnii angajati de la eclipse media laughing
Sunteti cam neatenti asa cand postati dupa conturi false laughing
Pe langa ca ati postat exact in ziua de 12, si la cateva minute un post dupa altul, pe langa ca ati incurcat conturile iar de pe userul "pablo21diaz" ati postat 3 posturi - 3 pareri total diferite ( ba e baiat tipu, ba e fata, ba a fost acum 2 saptamani, ba acu 2 luni, Hotarati-va maaaa! laughing)), Si... Scrierea, semnele de punctuatie etc. Sunt la fel in toate posturile! laughing))
Aceleasi greseli! laughing))))) Acelasi stil! laughing)))))))))))

Sunteti praf Eclipse laughing)))

DECI CEI CARE INTRA AICI SI CITESC POSTURILE PANA AICI, SI-AU DAT SEAMA CLAR CA E O TEAPA...CINE NU, E PREA PARALEL CU LUMEA ASTA SI O SA PIARDA MULT IN VIATA CU NAIVITATEA SI PROSTIA DE CARE DA DOVADA happy

Sa mai scriu o data, da' mare de data asta caci merita mult hotii astia! TEAPAA!

| alex_7247 a răspuns:

Mai hotilor de la ECLIPSE MEDIA, ne credeti idioti? Dupa ce toata lumea va reclama voi intrati si va faceti 10 conturi diferite in aceeasi zi si va laudati singuri. Pai daca dai click pe user apare clar ca toate conturile au fost facute pe 12 mai si au dat un singur raspuns, lauda agentiei fantoma. Cred ca a fost destul de greu sa mintiti atat de mult intr-un interval scurt, ca v-ati incurcat singuri.
Pai unde scrie mai teparilor de taxa pe site, ca intr-o postare de-a voastra asa scrie. Eu cand am sunat nu mi-ati spus nici la telefon de taxa, desi am intrebat. M-ati luat cu vrajeala sa vin pana la sediu si acolo m-ati mintit de mama focului. SUNTETI DE TOATA JENA. RUSINEEEE