| andreiionescu a întrebat:

Eclipse media, este o agentie de casting serioasa? stie cineva ceva?

1 răspuns:
| alex_7247 a răspuns:

A mai fost discutat subiectul si pe alt topic, iata cateva raspunsuri:
Sunt neseriosi! Am inscris copilul in baza de date, lucru pentru care am platit 50 ron, am fost azi la un casting pentru o casa de productie cu copilul de 1 an, ca sa mi se zica acolo ca nu cauta copii asa mici. Casa de productie era de fapt un apartament insalubru, in care stateam vreo 50 persoane ingramadite! Si bineinteles ca sa mai trebuie platiti 600 ron pentru un book foto, ca de fapt doar asa te pot prezenta colaboratorilor. Ori sunt niste AMATORI, ori TEPARI. Feriti-va de ECLIPSE MEDIA!
Este cea mai mare teapa agentia aia, nici macar nu au site de prezentare nu au nimic...iti fac o inscriere si doua poze si apoi iti cer 12 milioane pentru nu stiu ce contract.nici macar bon fiscal nu iti dau.
ECLIPSE MEDIA E O MARE TZEAPA! NU SUNT INREGISTRATI CA FIRMA LA CAMERA DE COMERT.ESTE A 4-A DENUMIRE CU ACEEASI OAMENI! 1.Casting Media srl(1996-1998)2.Casting Project Reality(1999-2002)3.Mirage Front Media(2003-2008) si 4 Eclipse media(2010-?).Au sediul intr-un apartament gol doar cateva scaune si un calculator. Dupa ce dau tunul, isi schimba denumirea si inchiriaza alt apartament! Nu mai mergeti la agentii de casting in Romania ca sunt minciuni! Hoti! Eclipse media=hoti!
Intr-adevar o firma care traieste doar di pacalit oameni.si eu am fost mi-au cerut 50 ron banii inainte ca la curve, apoi m-au invitat la un interviu unde imi propunea ca pentru 1200 lei sa fac un curs de 8 ore unde sa ma invete actorie tin sa precizez ca eu sunt la teatru, deci ce ar putea sa ma invete hotii astia in 8 ore cand eu fac ani de zile de teatru? jalnic...sunt niste hoti care vor sa te jupoaie de bani. va recomand newmediacasting nu iti cer bani si poti prinde figuratii oricand sau alte roluri. Eclipse media sunt niste HOTI

cred ca te-ai lamurit