| princess92 a întrebat:

Hello! Stie cineva ceva despre o agentie de publicitate numita "Eclipse Media"? este in bucuresti, unde pe la stefan cel mare...va rog spuneti-mi si mie cat de repede putetibig grin.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 2 zile am fost eu, platesti 50 lei taxa de inscriere apoi te cheama la tot felul de casting-uri, apoi iti propun sa semnezi un contract valabil pe 1 an care costa 300 euro laughing nu se stie daca o sa mai fii sunata apoi

77 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legali si cu multe proiecte, multi oligofreni...probabil firme concurente...astia chiar au proiecte, te trimit de la inscriere la primul casting, mai stiti vreo agentie care procedeaza la fel, au si filme de lung metraj, mai rar asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte seriosi, am plecat la primul casting instantaneu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ECLIPSE MEDIA este printre putinele agentii profesioniste din Bucuresti, cu oferte serioase pentru oricine este interesat sa se implice in mod serios la activitati in domeniu: activitati pentru amatori, cat si pentru viitori profesionisti, interesati sa investeasca in sine insusi. Fara investitii, nu exista profit.
Atat cat te respecti, atat valorezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara, Cat de serioasa este aceasta agentie? Am impresia ca totul este o TEAPA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte seriosi, ii recomand, doar profesionisti. cei mai buni fotografi, minim 10 proiecte pe rol, eu personal am prin 3 roluri in decurs de 1 luna si jumatate,,,,, dar arat si bine.recomand cu caldura.echipa de profesionisti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 10 pareri negative urmeaza 3 postari( la cateva minute diferenta, anonime) care lauda de mama focului aceasta bomba de agentie. Tampit sa fii sa nu-ti dai seama ca e unu de la ei. se tot bat cu pumnul un piept ca sunt cei mai tari, in realitate sunt jalnici: oamenii vad anunt pe bestjob si vor sa se angajeze sa faca un ban si ei le cer 12 mil. Daca erau asa seriosi si importanti n-aveau sediu intr-un apartament obosit cu intrare prin scara blocului si niste angajati vai de mama lor. Nu stiu cum sunt alte agentii( probabil tot vrajeli) da Eclipse Media asta e teapa sigura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o teapa mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ECLIPSE MEDIA E O MARE TZEAPA! NU SUNT INREGISTRATI CA FIRMA LA CAMERA DE COMERT.ESTE A 4-A DENUMIRE CU ACEEASI OAMENI! 1.Casting Media srl(1996-1998)2.Casting Project Reality(1999-2002)3.Mirage Front Media(2003-2008) si 4 Eclipse media(2010-?).Au sediul intr-un apartament gol doar cateva scaune si un calculator. Dupa ce dau tunul, isi schimba denumirea si inchiriaza alt apartament! Nu mai mergeti la agentii de casting in Romania ca sunt minciuni! Hoti! Eclipse media=hoti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar o firma care traieste doar di pacalit oameni.si eu am fost mi-au cerut 50 ron banii inainte ca la curve, apoi m-au invitat la un interviu unde imi propunea ca pentru 1200 lei sa fac un curs de 8 ore unde sa ma invete actorie laughing tin sa precizez ca eu sunt la teatru, deci ce ar putea sa ma invete hotii astia in 8 ore cand eu fac ani de zile de teatru? jalnic...sunt niste hoti care vor sa te jupoaie de bani. va recomand newmediacasting nu iti cer bani si poti prinde figuratii oricand sau alte roluri. Eclipse media sunt niste HOTI

| blaa01 a răspuns:

Nu se mai numeste asa ci newdreams4you si eu teapa ffffffff mare acum cateva saptamani m-am inscris si am dat o taxa de 50 lei iar dupa cateva saptamani mi-a spus ca daca nu dau inca 200 lei nu pot face nimic si nu mam mai dus

| gylson a răspuns:

Da sunt tepari este doar o agentie de ***. nici macar casa de productie nu este, e o teapa de zile mari...nici portofoliu nu au un site de 2 bani.

| gylson a răspuns:

Acesti escroci trebuies dat in judecata, trimis fiscul peste ei si bagati la racoare vreo15, 20 de anisori, sa le iasa din cap sa mai pacaleasca lumea.cei care ati luat teapa de la ei nu ai iertati nu merita.

| deea85 a răspuns:

1. Eclipse Media este intr-adevar o teapa dar este o afacere care merge pentru ca intotdeauna vor exista fraieri care sa plateasca... Este teapa pentru ca lucreaza numai pe reality show-uri dar te atrag promisiuni de genul "reclame la Nike sau parfumuri" sau ca lucreaza cu toate casele de productie mari...
2. Am vazut ca sunt unele persoane ce se arata revoltate de faptul ca in contract nu ti se asigura un rol bine platit - nici o agentie de casting si nici un impresar nu poate face asta - agentiile de casting si impresarii te pot promova nu iti pot asigura nici un rol niciodata - indiferent daca iti iau banii sau nu!
3. Faptul ca o agentie de casting are un sediu darapanat nu este un semn ca este o agentie tepara - DON CONTRA - se plateste atat de prost in Romania incat ar trebui ca faza asta cu "sediul intr-un apartament obosit" sa fie un argument pentru seriozitate - glumesc evident insa, daca ar fi sa o luam dupa sedii - atunci Everest Models ar fi trebui sa fie etalonul seriozitatii cand, se stie, ca de fapt sunt cei mai mari sacali (iti cer 3.400 lei pe un book, si nu mai auzi de ei)... in schimb au un sediu ca un palat, hostesse la intrare, speech-uri peste speech-uri, s.a.m.d.

5. Agentiile serioase le numeri pe degete si se pot fi gasite la orice cautare Google

| annnnnaais a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru cei care au fostbig grin
cum il cheama pe fotograf?batting eyelashes

| alex_7247 a răspuns:

Mai hotilor de la ECLIPSE MEDIA, ne credeti idioti? Dupa ce toata lumea va reclama voi intrati si va faceti 10 conturi diferite in aceeasi zi si va laudati singuri. Pai daca dai click pe user apare clar ca toate conturile au fost facute pe 12 mai si au dat un singur raspuns, lauda agentiei fantoma. Cred ca a fost destul de greu sa mintiti atat de mult intr-un interval scurt, ca v-ati incurcat singuri.
Pai unde scrie mai teparilor de taxa pe site, ca intr-o postare de-a voastra asa scrie. Eu cand am sunat nu mi-ati spus nici la telefon de taxa, desi am intrebat. M-ati luat cu vrajeala sa vin pana la sediu si acolo m-ati mintit de mama focului. SUNTETI DE TOATA JENA. RUSINEEEE

| pablo21diaz a răspuns:

Sunt inscris de aproximativ o luna, am mers la 3 castinguri, am filmat pentru 2 emisiuni reality, nu am fost remunerat pe masura prestatiei dar macar nu a fost munca in zadar.cei de la eclipse s-au purtat frumos, sper sa o faca si in continuare

| pablo21diaz a răspuns:

Sunt inscrisa de 2 luni si am primit doar un rol intr-o reclama la corega

| pablo21diaz a răspuns:

Parerea mea este ca sunt seriosi, am obtinut rol la ochii din umbra la 2 saptamani de la inscriere

| emma_9822 a răspuns:

Desi sunt multe pareri controversate pe aici, pot afirma ca m-am inscris acum 3 luni si, ulterior am akitat cei 1200lei (in 3 rate lunare) aferenti contractului, am urmat cursurile intensive, iar recent am filmat deja la 2 proiecte TV in mai putin de o luna!
parerea mea ca sanse avem fiecare, daca stim sa si apreciem ce poate face firma pentru fiecare din noi!
Cu drag si recunostinta, intregii ekipe de la ECLISPE MEDIA!
N.F. 49 ani

| emma_9822 a răspuns:

P.s.
revin cu mentiunea ca totul se face prin efort personal in timp nimic dintr-o data,cum crede majoritatea;
in fond totul depinde de noi insine nu de ceilalati,care ne pot ajuta mai mult sau mai putin,in functie de situatie,deoarece "viata este munca si permanent efort, prin care putem izbuti".
ink ceva: degeaba invinuim pe altii de esecul personal, daca nu corespunzi unui anumit rol:totul vine la vremea sa.SUCCES tuturora!

| marius_1614 a răspuns:

Atentie:
oameni buni toti, absolut toti, care suntem inscrisi la ECLIPSE sa ne retragem banii de inscriere (49 lei) inclusiv cei cu contracte de 1200 lei! sunt excroci ordinari,fara contracte legale cu casele de film, cu colaborari ieftine, etc.propun sa ne intalnim luni 13.06 in numar cat mai mare, sa ne restituie banii de la excrocii din Dorobanti.cine este interesat, sa vina luni ora 13 in fata la studio Martin, cu cereri de retragere! Daca acesti nemernici de la ECLIPSE nu ne returneaza banii in maxim 48 ore, ne adresam altor foruri! eu vin cu 10 prieteni, va asteptam in numar cat mai mare! cu bine, M.M

| marius_1614 a răspuns:

Bestii!

| georgeiacob a răspuns:

Mai eu sunt inscris de 4 luni nu am avut nici o activitate, am fost la interviu am facut contract cu doamna Claudia si de atunci am avut 6 activitati si inca 2 in februarie chiar nu mi pare rau e super ca experienta

| mimi_4512 a răspuns:

Hoti la drumu' mare! huuuaaa!

| ghitescu a răspuns:

Buna ziua. M-am uitat pe aproape tot ce s-a scris si as vrea sa lamuresc niste lucruri. Nicio agentie de casting serioasa nu va cere bani pentru inscrierea in baza de date a persoanelor care doresc acest lucru. Agentiile de casting fac inscrieri persoanelor de la varsta de 2 ani pana la 100 de ani. Nu conteaza cum aratati. Meseria de actor, in cazul profesionistilor nu este meserie de fotomodel. Regizorii cauta"fetele" in functie de ce au nevoie pentru proiectul lor, de aceea este nevoie de orice fel de fete. Exista agentii de casting, cele care nu sunt infractoare ca cea descrisa aici, Eclipse Media, care au ca variante si variante cu plata, dar neexcuzand varianta gratis, in special pentru copii si pensionari. Am lucrat cu majoritatea agentiilor de casting Castel Film, Atlantis Film, Mobra Film, Media Pro Pictures, Domino Film, Exit Film, CDF Casting si altele si niciuna nu cere banii oamenilor care doresc sa se inscrie in baza lor de date. Nu exista asa ceva. Angajatorul nu cere bani celui pe care doreste sa-l angajeze. Pot exista intelegeri la contract, DOAR in clipa in care se semneaza contractul dupa ce s-a luat proba. Inainte, nu se semneaza nimic, decat in cazul manechinelor care semneaza un pre-contract cu agentia care o va si manageria. Agentiile de casting NU sunt agenti de impresariere si nici de management. Inteleg, domnilor de la Eclipse Media ca va iau banii dar ceea ce faceti dvs.se numeste infractiune, pentru abuz de incredere si se pedepseste cu inchisoare. De asemenea, domnilor daca nu veti plati curand impozitele aferente sumelor primite pentru "nimic" la ANAF, voi avea grija sa primiti un control. Si ma tin de cuvant. Nu este o constatare, ci o amenintare directa. Se numeste evaziune fiscala si de asemenea, se pedepseste cu inchisoare. Pentru cei care doresc sa stie exista o linie verde, gratuita, anticoruptie, pentru sesizarea de astfel de cazuri.
Aveti grija ce semnati si ce bani dati. Nu semnati niciodata contracte inainte de a da proba si nu dati bani. In domeniul cinematografic romanesc si international nu exista asa ceva. Cereti contractul pentru citire in prealabil semnarii, acasa si consultati un avocat. Daca vi-l va da mai sunt sanse ca acea agentie sa fie cinstita. Daca refuza sa vi-l dea sau se schimba discutia, plecati. Verificati intotdeauna inainte pe site-ul ANAF situatia firmei respective. Pe site-ul www.anaf.ro exista posibilitati de cautare dupa nr. de inregistrare fiscala sau numele firmei. Verificati orice firma inainte de a da vreun ban. Uitati-va la activitatea desfasurata de agentie inainte, ce portofoliu are, care sunt clientii, cati anual si calitatea clientilor, precum si a partenerilor firmei. Daca agentia nu are activitate inseamna ca nu este interesata sa incheie contracte pentru ca nu "traieste" din incheierea de contracte de colaborare, de munca, ci sunt interesati de "prinderea oamenilor platitori", fiindca doar din asta traiesc. MARE ATENTIE! Verificati calitatea pozelor facute. Pozele de casting sunt intotdeauna facute pe un singur fundal de culoare, mari, prim-planul, adica doar fata pana la umeri se face extrem de aproape pentru a se putea observa trasaturile fetei, culoarea ochilor, semnele particulare, culoarea parului, o poza semi-profil sau profil, de asemenea foarte de aproape, se numeste prim-plan strans si o fotografie plan intreg. Intrati pe IMDB.com si observati pozele de casting ale actorilor. Ce este postat pe site-ul acestei agentii ca foto este penibil si jenant. Nu cred ca fac niciun book. Pentru figuratie si figuratie speciala nu este nevoie de book, pentru ca nu sunteti nici actori profesionisti, nici manechine. Cele trei fotografii, maxim cinci din baza de date ale agentiei sunt mai mult decat suficiente. Sa bati din palme nu implica BOOK de prezentare. Book se fac doar actorilor profesionisti si manechinelor.
Aveti mare grija la infractorii din domeniu. Am scris aceste lucruri fara niciun interes din dorinta ca acesti infractori sa fie descoperiti si sa ajunga acolo unde ar trebui. Inteleg ca viata e grea, dar din pacate, pentru dvs., domnilor Eclipse trebuie sa va apucati de munca cinstita. Pentru certificarea celor spuse si pentru a se vedea ca nu a fost scris fara legatura cu domeniul puteti verifica numele meu pe IMDB, Wikipedia si Google. Bafta si aveti grija!

Madalina Ghitescu, actrita

| anonimus_4035 a răspuns:

Aste o mare mare teapa vor doar sa te pacaleasca de bani

| roxy11eu a răspuns:

Daca vrei pentru figuratie sau reality show-uri mergi cu incredere la ei. Eu am fost saptamana asta si erau destul de disperati oamenii pentru. ca nu aveau suficienti oameni la cate emisiuni aveau (ochii din umbra, iubire interzisa, cearta-n bucate, copii vs parinti) la astea am fost eu dar cica mai sunt si altele, aia cu fermierul de cauta nevasta,, castingu propriu zis te pune cu inca unu sa tii un dialog, asa mai spre cearta, si se plateste un milion trei sute pe ziua de filmare

| tiosima a răspuns:

Sunt neseriosi! Am inscris copilul in baza de date, lucru pentru care am platit 50 ron, am fost azi la un casting pentru o casa de productie cu copilul de 1 an, ca sa mi se zica acolo ca nu cauta copii asa mici. Casa de productie era de fapt un apartament insalubru, in care stateam vreo 50 persoane ingramadite! Si bineinteles ca sa mai trebuie platiti 600 ron pentru un book foto, ca de fapt doar asa te pot prezenta colaboratorilor. Ori sunt niste AMATORI, ori TEPARI. Feriti-va de ECLIPSE MEDIA!

| deea_5744 a răspuns:

ECLIPSE MEDIA este cea mai de c...t agentie mi-au luat 50 de lei degeaba, m-am dus cu fetita i-au facut cateva poze si atat, ma sunau si imi spuneau sa vin la casting cu fetita(are 5 ani) iar ei aveau nevoie la acel casting de persoane in varsta de 50 ani, te intreaba daca vrei sa faci un contract cu ei si acel contract costa cam 200 sau 300 de euro nu mai stiu exact.Mi-au zis ca pozele care le-au facut fetitei mele o sa le vad pe site-ul lor care site nu exista, l-am cautat de mi-au sarit capacele.NU VA DUCETI LA ECLIPSE MEDIA SUNT FOARTE, FOARTE NESERIOSI, eu nici nu vreau sa mai aud de ei

| dinu_3515 a răspuns:

Firma NU este tepara,doar unele pareri manipulatoare.Cel putin ale celor care NU au tangenta cu filmul TV,mai ales cei din modeling care trag tzepe de multi ani,fara scrupule,iar cursurile sunt de initiere(intensive)nicidecum pentru viitori actori! Cine oare se mai face azi, actor sau regizor de teatru -pentru un salariu de nimic?! Pentru cine doreste,poate sa se lanseze in film de televiziune si, poate castiga mult mai bine decat in orice alt domeniu,inclusiv in teatru,modeling sau orice alt domeniu! ATENTIE, DECI la cei ce striga TEAPA sau HOTII! chiar ei sunt manipulatorii, iar aceia care ii cred nu au decat sa faca orice altceva.Deciziile ne apartin fiecaruia, dupa nivelul QI si QE ...ATENTIE la decizia corecta!