| princess92 a întrebat:

Hello! Stie cineva ceva despre o agentie de publicitate numita "Eclipse Media"? este in bucuresti, unde pe la stefan cel mare...va rog spuneti-mi si mie cat de repede putetibig grin.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 2 zile am fost eu, platesti 50 lei taxa de inscriere apoi te cheama la tot felul de casting-uri, apoi iti propun sa semnezi un contract valabil pe 1 an care costa 300 euro laughing nu se stie daca o sa mai fii sunata apoi

77 răspunsuri:
| dimaroxana a răspuns:

M-am inscris si eu acum 2 zile, am fost la cateva castinguri, dar momentan nu am fost sunata.mi-s-a spus ca in decurs de 2 saptamani aflu rezultatele castingului

| andreiutzamik a răspuns:

Am fost si eu cu o prietena la eclipse, au sediu prin dorobanti, am primit 2 roluri in decurs de o luna, la iubire interzisa si recent la emisiunea pe banii parintilor.foarte ok, ii recomand la toata lumea

| justmeboss a răspuns:

Este adevarat! platesti o taxa dar spre deosebire de alte agentii astia chiar au ceva evenimente in desfasurare.nu vreau sa fac reclama sau antireclama dar eu am fost multumit de felul in care am fost tratat.mult succes in continuare eclipse si la mai multe castinguri

| radulucia a răspuns:

Am 78 ani si am primit rol in emisiunea batrani si nelinistiti de la prima tv. daca doriti iesirea din monotonie urmati eclipse media cu incredere

| sursa3 a răspuns:

Ieri m-am inscris la Eclipse Media si mi-au facut o parere destul de buna. La inceput eram destul de sceptica, pentru ca am mai avut experiente neplacute cu agentii din astea, dar la insistentei prietenei mele am mers la ei la sediu. Ma gandeam ca o sa aud aceleasi vrajeli despre cum ajungi peste noapte vedeta, sa fac putin misto de ei si sa plec. Ce m-a surprins de la inceput ca fata care ne-a abordat n-a insistat disperata asupra nostra, ne-a explicat sec cu ce se ocupa firma, de ce se plateste taxa, daca vrem sa ne inscriem bine, daca nu asta e.Cand am intrebat de colaboratori ne-a aratat portofoliul de activitati, cu vreo 10 case de productie, multe emisiuni si reclame, ne-a spus ca daca vrem sa luam legatura cu oricare dintre ei si or sa confirme ca asa e. M-au chemat si la un reality show, dar le-am spus ca nu ma intereseaza, si mi-au spus de un casting saptamana viitoare la o reclama. Pana la urma ne-am inscris amandoua, sa vedem ce-o iesi. Macar astia sunt mai cu picioarele pe pamant, fata de aia de la romana care promiteau marea cu sarea. Am intrat aseara si pe site si am vazut si acolo activitatile si am ramas surprinsa sa vad ca scrie si pe site de taxa.Una peste alta a fost bine, singurul minus deocamdata au fost angajatele de acolo, acre si cam cu nasu pe sus. Revin cu detalii dupa casting, sper sa fiu la fel de optimista

| deaa98 a răspuns:

Am platit si inscrierea si toti banutii.Cu mine una nu au facut nimic gresit.S-au tinut de promisiuni pana acum mi-au dat si book-ul si am inceput si cursurile asa ca nu stiu ce sa zic.Ei te anunta de la bun inceput ca nu ti se ofera exclusivitate asa ca nu stiu la ce va asteptati...atata timp cat nu ai experienta nu te promoveaza nimeni.Parerea mea sper sa nu ma injuratibi

| adrian83 a răspuns:

Am o veste buna si una proasta pentru cei inscrisi la Eclipse. Initial m-am bucurat cand mi-a spus un prieten ca a fost la ei la sediu si au inchis, au plecat, au fugit.Ma gandeam ca toate scandalurile si presiunile le-au venit de hac. Dar m-am desumflat cand acelasi prieten imi spune dupa doua zile ca agentia exista in continuare, dar sub alt nume Newdreams4you, si fac selectii undeva pe langa AFI Palace. Aceleasi taxe, vrajeli, oameni, dar sub alt nume. Si-au facut alta firma si o iau de la capat. Foarte tare, nu?

| jorje89 a răspuns:

Este o mare teapa te cheama la casting iti face 2 poze te trimit la 2 asa zise case de productie APACA SI GH SINCAI iti zic 3 vorbe apoi iti spun ca te suna ei dupa 2 saptamani suna agentia iti propune un impresariat iar daca o acceptii e o mare teapa sa platesti un book 1200 ron penibil tzepari...Sa nu d-ati nici macar cei 50 ron e mare vrajeala

| Bruneta_Barbye_1994 a răspuns:

Buna stie cineva ceva despre agentia Eclipse media din lujerului?

| andrei4094 a răspuns:

Bai nebunilor de la ECLIPSE MEDIA,
NU VA MAI FACETI CONTURI SI POSTATI LA MISTO AICI TEPARILOR!

Am fost la voi la "poza" si "semnat contract" (pe care respectiva l-a completat tot cum a vrut ea, bine ca era la misto deci are o scuza). Cine nu crede ii explic interiorul tot!
Asa, deci am fost, "m-am inscris", m-ati trimis la 2 agentii (una din 13 septembrie si alta cea care realizaeaza iubiri secrete si alte emisiuni), acolo daca mergeam fara voi nu plateam absolut nimic, doar sa-i caut pe google si sa iau adresa lor! Am dat probe la ambele agentii si cam atat. M-ati sunat voi peste vreo saptamana ca mi s-a propus un contract, v-am pus o intrebare mai "sub centura", ati dat-o in barci ca nu e ce zice pe net si n-am mai auzit niciunul de celalalt de atunci.

Pun scan de la bonul care mi l-ati dat cand am platit aia 50lei daca vreti happy Bon fara tva.

PS.Sunt andrei_4094 de pe prima pagina.

| B1an0 a răspuns:

laughing))) Lasati.va de prostii si incercati sa obtineti ceea ce va propun acesti "colaboratori" prin propriile voastre cunostinte si sa munciti sa ajungeti sa apareti undeva! Nu prin aceste agentii fantoma gen: Everest, Step Media, Class Models, Eclipse Models si toate aceste agentii de publicitate! Daca chiar aratati bine si stiti ca vreti si puteti face aceste lucruri va recomand One Models, Spice Models, First Face Models care sunt pe bune chiar daca sunt unele costuri dar macar se tin de cuvant! Pt detalii eu_b1an0@yahoo.com

| gerotaliviu76 a răspuns:

Au sediul cam saracacios dar isi fac treaba cu brio, fata de alte agentii la care m-am inscris am primit ceva roluri.nu cine stie ce dar macar nu mi-sa promis marea cu sarea.recomand eclipse

| oanceaemil a răspuns:

Intr-adevar trebuie sa mergi la cat mai multe castinguri dar mai conteaza si norocu. Eu a trebuit sa merg la trei castinguri la step1media ca sa iau in sfarsit unul( evident cel mai putin, da faza tare e alta : se inscrie la ei si matushamea, ditamai femeia de 40 si ceva de ani, la cateva zile o chema la casting si pac, e aleasa la o reclama si ea 250 E, in timp ce eu m-am chinut ca prostu pentru mult mai putin. Evident ca acum sunt tinta glumelor in familie. Asta e, sper sa prind ceva mai bun pe viitor

| anonymus_4038 a răspuns:

Vad tot felul de pareri pe aici.sunt inscris si eu de ceva vreme si am participat la 8 castinguri. abia aseara am fost sunat de o anume doamna angy in vederea unui rol de amant happy.am inteles de la cei de la eclips ca ei garanteaza persoanelor care platex taxe doar castingurile la care ce faci e practic, treaba ta.acum nu stiu...eu merg inainte

| alexandra_6124 a răspuns:

In primul rand daca nu stiti si nu ati fost nu mai vorbiti ca e teapa ca? in al2lea rand eu am fost si este foarte ca deci dai 50 lei pe an faci niste poze si te cheama la vreo 2 casting-uri si orice ar fi te pricepi nu te pricepi tot te baga undeva ca figurant, ca spectatot, sa ai un rol principal etc, dar sa stiti ca nu e teapa va spun din propria experienta si am si cunostinte asa ca nu mai vorbiti daca nu stiti sau nu va mai dati cu parerea :-p ca?

| KickAss a răspuns (pentru alexandra_6124):

Cine a zis ca nu a fost? DIN CONTRA. Toti care au fost acolo si au luat teapa comenteaza. Ai ceva la cap? E normal ca nu poti sa spui ca e teapa din moment ce nu ai fost. Dar majoritatea au fost si chiar si-au luat teapa. Daca tu esti mai prostanaca e problema ta happy Du-te la un doctor.

| any_1202 a răspuns:

Incep sa ii dau dreptate lui andrei...am fost si eu la ei si intr-adevar taxa de 49 lei trebuie platita la inceput.eu am 2 cursuri de modelling, figuratie, actor/prezentator tv si sincer mi se pare absurd sa fiu nevoita sa mai urmez un curs si sa platesc 300e in conditiile in care ei scot suficieti bani de pe urma noastra.cine a mai lucrat in domeniu stie despre ce vorbesc...in plus o firma adevarata care se ocupa cu astfel de castinguri are un sediu mai bine organizat, sa inspire incredere si profesionalism.ca sa nu mai vorbim de site-ul lor care nici macar nu este terminat
Si inca ceva daca veti cauta pe net veti vedea ca pare a fi o copie a unui alt site care se ocupa cu acelesi lucruri, si au aceeasi denumire http://www.eclipsemedia.ie/