| Angel_4453 a întrebat:

Hello TPU big grin... o intrebare pentru cei de clasa 8 ca si mine voi la ce profil dati la liceu? eu sunt nehotarata... ori chimie biologie ori stiinte sociale voi unde credeti ca este mai usor dintre astea 2? kiss

2 răspunsuri:
| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

La stiinte sociale e super. Acolo sunt eu.Sunt intr-a zeceawinking Se bazeaza foarte mult pe romana(atat oral cat si scris), pe logica(clsa9), pshihologie(clsa10), economie(cls 11)si filosofie (cls12) tongue, pe engleaza/franceza, istorie/geografie etcbig grin. Fizica, chimie si biologie nu faci decat in clasa a9 si putin in a10a. Matematica faci cate 2 ore pe saptamana pana intr-a 12 a.
E fain.Bafta

| StefanStyle94 a răspuns:

BunahappyEu sunt a 10-a, la profil mate-info, real. Te sfatuiesc sa alegi profil uman gen filologie, stiinte sociale.Nu dai bacu' la mate si e mult mai usor ca la real.Ma mut la filologie la anul'Mult noroc, orice ai alegehappy