| ea_6764 a întrebat:

Hello TPU!
Mi'ar placea f. mult sa merg la o facultate de arte plastice in Irlanda.Am cautat pe net astfel de facultati, insa nu am gasit niciun rezultat. Daca m'ati putea ajuta recomandandu'mi vreo universitate as fi recunoscatoare! De asemenea, as vrea sa stiu si criteriile dupa care sunt admisi studentii, daca se poate intra cu bursa, considerandu'se ca eu nu am pe nimeni in Irlanda si ar fi destul de greu sa ma descurc atat cu invatatul cat si cu intretinerea.
Merci mult! >; d

1 răspuns:
| rebeka_7886 a răspuns:

Buna ...verisoara mea este la o universitate de arte dar nu in irlanda in anul 2 si a facut schimb de experiente cu elevi de la o facultate de arte (fotografie) din irlanda dai un examen depinde la ce vrei sa dai la muzica trebuie sa stiii sa canti la cel putin 2 instrumente, fotografie -iti da o tema iartu in 1 ora trebuie sa ai poza dar foarte artistica in fine si media iar bursele sunt doar de merit si e foarte usor sa iei burse dar in acelasi timp si imprumuturi dar pana la urma nu inteleg de ce irlanda ai putea sa mergi la roma Italia si acolo sunt si studenti romani nu cred ca cineva ar fi interesat in fine universitatea de arte din viena ar fi perfecta pentru tine dar si cea din istambul vrea sa iti spun ca se num universitatea din viena si ai putea si sa te descurci dar cel mai naspa e ca trebuie sa stii limba si la desen :-s te va pune sa desenezi normal dar vreau sa stii ca cu desenul nu prea ai ce face mai bine la fotografie nu stiu, succes si sper ca te-am ajutat:*