| brunetteee a întrebat:

Hellp! am cunoscut un baiat acum vreo luna jumate prin intermediu unei prietene (nu foarte bune pr. fiind noi 2 ). eu ne stiind ca ei doi au o relatie, baiatul ala m-a sunat la vreo saptamana dupa ce ne-am cunoscut ca sa ne inatalnim. bun. m-am int, cu el toate bune, o data, de 2ori, de 3 ori si tot asa, acum eu am inceput sa tin la baiatu asta, dar nu pot sa ii spun pentru. ca stiu ca este cu fata asta. ce as putea sa fac, ca sa ramana cu mine. si va dati seama ca nu este ceva chiar asa de serios intre ei daca el se intalneste cu amandoua ( mentionez ca ei doi nu sunt de f. mult timp impreuna, cam de o luna jumate doua, si eu ma int. cu el cam de o luna. )va rog sa nu "ma judecati ". niste sfaturi? :-

4 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Ai putea, sa ii spui lui ca mai devreme,sau mai tarziu va trebui sa se decida si astfel sa-i spuna celeilalte fete ca, nu mai simte ce simtea inainte si ca ar fi mai bine sa ramana doar prieteni.
Apoi, timp de o luna nu va mai intalniti, ca sa nu creada aia ca sunteti impreuna, si ca sa nu mai simte nimic pentru el, a si in luna asta sa ii fi aproape. Dupa asta va puteti intalni in voie, dar sa vedeti sa nu va intalniti toti 3 sau sa va vada.
Cam atat poti face big grin funda?

| Flori a răspuns:

Tu nu esti implicata in vreo alta relatie,dar el este. Daca se joaca cu tine,cu ea si,pe deasupra,cu vreo alte doua fete? Crezi ca merita? Un astfel de baiat,indiferent de varsta pe care o are,poate oricand sa recidiveze si, desi va fi implicat intr-o relatie cu tine, sa caute o alta fata pe care "sa o sune".
Un sfat:renunta.Nu-ti irosi timpul si/sau sentimentele cu/pe el. Daca un baiat te place cu adevarat, va avea grija sa fie numai pentru tine.

| tranquilaaa a răspuns:

Pai daca tie iti este rusine sa-i spui adevarul nu o face poti sa te dai cu buna pe langa el si sa il intrebi de ce iese cu tine daca e cu alt candva... poate urmareste ceva si daca nu sunteti pr fff bune attunci poti sa il intrebi pe el daca simte ceva pentru tine dar tu nu ii spui ca sinmti ori ca nu simti ceva pentru el. poate el nu mai tine la fata aia si ii este mila de ea, doar trebuie sa fi foarte atenta cu el ca poate stiu eu poate urmareste ceva nu stiu ca nu cunosc baiatul respectiv dar si mie mi s-a intamplat la fel si asa am facut doar ca acea fata era prietene mea cea mai buna trebuie sa faci sa fi diplomata sa nu se supere nici acea fata pe tine chiar daca nu va intelegeti succes:-
*

| miimi a răspuns:

Spune 'i ca il placi si intreaba'l daca si el te iubeste, daca spune ca "da " sa'i spui : "Atunci nu te mai intalni si cu (fata aia ) " Spune-i ca il iubesti si ca vrei sa ramana cu tine happy