| anamaryya_9939 a întrebat:

Helppppppp
care ma poate ajuta cu niste ideii pentru o compunere cu titlu,, Sfinti, prietenii lui Dumnezeu si ocrotitorii copiilor"

va rogg urgent
fundita+vot

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Anamaria, sfinţii sunt acei dintre oameni care şi-au dedicat viaţa ajutorării semenilor şi slujirii lui Dumnezeu. Copii sunt inocenţi, neprihăniţi, asemeni lui Adam şi Eva în grădina Edenului până să fie ispitiţi de şarpe. De aceea în faţa lui Dumnezeu copii înşişi sunt îngeri, nişte îngeraşi mai mici care trebuie protejaţi înaintea celorlalţi. Dezvoltă ideea şi ai reuşit.
Ai şi ceva aici : http://ortodoxiacopiilor.blogspot.com/2010/06/si-sfintii-au-fost-copii.html