| ALeXsSaY a întrebat:

Hey all. acum 3 zile mi am cumparat o bicicleta noua de oras (pret 600 ron). Azi am avut o problema cu ea la pedale. Una din ele a cazut pur si simplu (nu s-a deschis din filet, deci s-a stricat si filetul pedalei si filetul din ax). Ce sa fac? e in garantie normal, dar daca stie cineva, oare chiar ar repara-o? (nu am bruscat-o nu i -am facut nimic care sa anticipeze defectiunea). Si, daca nu imi rezolva cei de la service, m-am gandit sa ii schimb axul cu cel al unei biciclete mai vechi. (sunt cam la fel) Voi ce ziceti sa fac? Sa o repar sau sa merg cu ea la service?
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine la service, ca daca este stricat filetul nu cred ca o poti repara tu.

| Balubell a răspuns:

Eu zic sa mergi fara pedale... Ce zici? Funda?smug!