| anonim_4396 a întrebat:

Hey all! Spuneti-mi si mie cateva modele de urmat in zilele noastre. P.S. Persoane din Romania(excluzand Andreea Tonciu, Bianca Dragusanu, etc.) P.S. Vreau raspuns cat mai urgent va rog. Daca se poate astazi. Multumesc anticipant

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Alina plugaru.Sa fim seriosi,urmeaza-ti propriul model in viata,nu copia pe altcineva, nu iti trai viata prin ochii altuia. big grincapul sus, mergi inainte, viata e grea. trebuie sa lupti, Vrei sa devi parte din 'turma'? sau sa devi parte din acei 1% care sunt diferiti si se disting prin multe alte lucruri? Sunt oameni de cuvant si nu tarfe cu 2 fete.Totul in ziua de azi e pe pile/bani/relatii.Fi un om mai bun, lasa-i pe cei care au banu sa faca legea, stai subtil, mergi pe burta, cand e momentul ataca.Cand ai idei bune tinele pentru tine nu le spune sefului, tu ramai la fel de sarac, iar el urca in grad. Succes happy

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Ce zici de Dan Puric?
Sau Mircea Cărtărescu, Ana Blandiana.
Numai bine!

| KodrutZ a răspuns:

Of, ce oameni, numai cu vedete veniti. De fapt si eu o sa vin cu o vedeta, inainte de toti ceilalti: Tudor Gheorghe. Nu e vorba de muzica cit de ce spune omul si ce a facut in trecut si ce face in prezent. Un concert de-al lui e o experienta unica, tocmai fiindca primesti mult mai mult decit un simplu concert.
Numarul doi ar fi Iulian Craciun (http://www.iuliancraciun.com/), un om care cu foarte putin a realizat foarte mult.
Un al treilea ar fi Sandu Lungu (https://www.facebook.com/SanduLunguOficial) - iar asta nu fiindca e un munte de om si un luptator de succes in ring, ci datorita a ceea ce face in afara ringului si cauzelor pentru care lupta.
Ma gindeam sa dau doar trei, insa o sa fie patru - Virgil Sahleanu (http://ro.wikipedia.org/wiki/Virgil_S%C4%83hleanu).

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Paula Seling, Amalia Nastase, Anastasia Soare.

| OnuOnulică a răspuns:

Legende: Florin Piersic, Marga Barbu, Gheorghe Dinica, Sergiu Nicolaescu, Amza Pellea, Stela Popescu, Alexandru Arsinel, Jean Constantin, Puiu Calinescu.
Acestea sunt cateva modele de urmat!

| BlueViP a răspuns:

Andra

| DaniAguero a răspuns:

Sa zicem Nane.A pornit de jos, s-a 'ridicat' cu propriile forte, dar nu a uitat de unde a plecat.
Sau Lora, din acelasi motiv.
Sper ca te-am ajutat, Pa-pa.

| Rodica6666 a răspuns:

Ar putea fii si vedete, dar gandeste-te si la cei apropiati (familia, rude, prieteni) sau profesori.

| ionutionutzica a răspuns:

Florin Piersic.

| ionutionutzica a răspuns:

Sau Tamara Buciuceanu.