| Denisadraguta a întrebat:

Hey! Am o mica problema si sper ca ma puteti ajuta! Deci...mai demult mie imi placea de un baiat si prietena mea stia dar s-a bagat in seama cu el si au fost iubiti o vreme.Eram geloasa, dar era prietena mea si nu voiam sa ma cert cu ea din cauza unui baiat! Ei bine acum 2 saptamani prietena mea a vorbit cu alt baiat si eu ma intelegeam super bine cu el, chiar mai bine decat se intelegeau ei doi.Si nu am vrut sa se intample asta dar baiatul acele s-a despartit de prietena mea pentru ca ma placea pe mine.Am incercat sa ma impac cu ea dar nu a vrut si atunci am decissa vorbesc cu baiatul ala, problema e ca eu credeam ca imi place de el dar nu era asa, acum acum 2 zile am fost la o nunta unde am fost d-soara de onoare si partenerului meu ii placea de mine si atunci mi-am dat seama ca eu de fapt nu il placeam pe baiatul acela ci doar voiam sa ma razbun pe prietena mea.Si acum daca sunt cu baiatul care am fost la nunta vreau sa ma despart de celalalt dar nu stiu cum...stiu ca tine mult la mine si nu vreau sa ii zic ca nu te-am placut niciodata am pe altcineva, ne despartim si pa.Pur si simplu nu pot! Va rog ajutati-ma cum sa fac sa ii zic! Nu vreau raspunsuri gen ramai cu el ca poate il iubesti.Si daca as tine la el nu as face asta pentru ca se zice ca daca iubesti doua persoane alege-o mereu pe a doua pentru ca daca ai fi iubit-o pe prima cu adevarat a doua nu ar mai fi existat in viata ta! Heelp! Dau funda!
Scz categoria dar e cea mai vizitata!

2 răspunsuri:
| adrianmiti a răspuns:

Cea mai buna cale este cea a adevarului. Oricat ar fi de dureros, adevarul doar mai putin decat o minciuna.

| elena15swag a răspuns:

Pai stim cu toti ca o sa doara dar fi sincera dar blanda incearca sa ii spui ca viata ta e prea complicata pentru un iubit acum fiindca ai probleme etc. va intelege si sunt sigura ca nu se va supara happy