| HumanoidWorldTokioHotel a întrebat:

Hey! Am si eu o problema.
De un an sau 2 vb cu un baiat de 16 ani(eu am 12).Si.ne intelegeam bine, nu pot sa spun ca ne certam. Dar, de cand a aflat ca nu am prieten(iubit cum vreti voi sa i spuneti)am inceput sa ne certam, nu foarte des dar ne certam si acest fapt ma enerveaza la culme.In noaptea aia in care ne certasem pe motivul ca nu vreau sa fiu cu el, mi a cerut si nr de telefon. I l am dat ca sa nu ne mai certam si din acest motiv.Si de atunci vb la telefon.De fapt acum nu mai putem sa vb ca mi s a stricat telu. Dar pe mess uneori nu i raspund cine stie unde sunt sau nu am chef de vb.Si daca i spun zice ca da bine atunci n o sa te mai deranjez niciodata.Si asa ne certam. A ajuns sa mi dea si ignore ca nu i am raspuns, ca vb cu mama.Si faptul asta ma enerveaza. Apropo, nuss daca simt ceva pentru el, adica cred ca simt si nu prea vreau sa fiu cu el, chiar daca mi face mereu ochi dulci.Intr o zi, m a dus sora mea la dans si a zis ca lasa ca iti iau eu telefonul.Si in principiu nu vroiam dar dupa dadea de banuit si am lasat o, atunci a sunat el si a vb cu sora mea. Ea s a dat drept mine si la sfarsit l a facut de tot rasul.Si cand mi a spus ca a vb cu el mi a picat fata.In fine. Apoi cand am ajuns acasa sora mea m a pus sa i zic si mamei.Nu i am zis atunci dar dupa o saptaman i am spus.Mama nu e genul de femeie care sa imi spuna ca vai da ce ai tu de vb cu ala. Dar de data asta asa mi a spus cand a auzit de anii lui. Iar mama i a spus lui tata si tata mi a facut un scandal monstru(el e mai aspru). Problema e ca eu as cam vrea sa fiu cu el dar mi e frica sa sufar dupa acum(el e tocmai in Iasi si cine stie ce face el acolo cu alte fete) si in plus cred ca isi bate joc de minesad. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Buna MirunaTH,
In primul rand, as vrea sa iti zic ca: nu cred ca tine la tine, ca daca tinea atunci nu se supara din orice. Si iti arata ca te iubeste. In al doilea rand nu il cunosti, deoarece el e din alta localitate. Si poate vrea sa iti arate ca e de treaba etc. Dar nu se stie daca este. Poate te minte. Eu zic sa nu il mai bagi in seama. Si ai 12 ani, vezi-ti de copilaria ta. Este mai pretioasa decat baietii.
O zi buna.

1 răspuns:
| shnel a răspuns:

Mai cresti putin si apoi uitate dupa baietiwinking