| biencutzapwp a întrebat:

Hey cum iti dai seama daca cineva te minte?

6 răspunsuri:
| withoutname29 a răspuns:

Buna. Dupa expresia fetei, daca iti evita privirea, uitandu-se oriunde altundeva.

| Gabitzzza a răspuns:

Cunoscand omul foarte bine iti dai seama dupa: reactia fetei, felul in care isi tine buzelel cand vorbeste, daca il bufneste rasul, daca pune accent pe o idee sa te faca s-o crezi intr-adevar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiţi la nasul lui să vezi dacă nu-i creşte.

| TheKataGirl a răspuns:

Daca iti evita privirea, daca e nelinistita, daca isi freaca mainile, daca faptele pe care le relateaza sunt inr-o ordine complet aiurea etc

| Aylin302 a răspuns:

Vezi daca se uita in ochii tai. daca se uita si clipeste des sau isi puta privirea des e clar te minte. Agitatia, te evita, daca zambeste sau daca da des din picior!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E cam dificil.Psihologii se orienteaza ca persoana care minte, ori evita un raspuns direct, isi cauta o preocupare, ceva ce nu au avut in timpul restului dialogului.Involuntar fac ceva cu mana, ori schimba directia privirii.Mai putin sesizabil, dar cel mai concludent este ca pupilele se maresc brusc, dar numai pentru o fractiune de secunda.