| deel a întrebat:

Hey! daca e cineva aici, pe TPU care citeste acum sau a citit Harry potter am si eu o rugaminte: puteti, va rog sa-mi dati o lista cu toate vrajile din carte si definitiile lor?

e chiar foarte important pentru mine :X:X:X

multumesc anticipat si cel care imi da cele mai multe vraji ( sau toate ) are fundita si voi fi atenta ca si pe viitor sa raspund la intrebarile lui:X:X:X

PS: asta e mita laughingrolling on the floor

6 răspunsuri:
| Micheline a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Spells_in_Harry_Potter
daca stii putin engleza iti dai seama si definitiile;):)

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa o citesti si tu.Nu are multe pagini.Nu crezi?

| Aero a răspuns:

Te vad luand si premiul Nobel pentru ea. O sa ajungi cea mai bogata scriitoare. Succes! Cati ani ai?laughing

| deel explică:

@darrio2007 am citit-o si mi-a placut la nebunie:X:X este cartea mea preferata doar ca am citit-o cu mult timp in urma si nu mai stiu fiecare vraja

de ce imi trebuie fiecare vraja? pentru ca scriu o carte despre magie si cum nu am prea mare inspiratie sa aleg numele vrajilor m-am hatarat ca, pentru inceput sa ma inspir din harry potter

si crede-ma imi doresc din tot sufletul ca cartea aceea sa fie de trei ori mai lunga si la fel de frumoasa :X:X:X:X:X

o ador:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrajile sunt:abracadabra, spagetis si her