| nicoletahatos a întrebat:

Heywave
imi spuneti si mie bloguri de statusuri dar nu din alea de pe google. ceva mai speciale, si nu lipiciosii...
sau
imi puteti scrie statusuri dar ceva mai speciale pe care sa nu le stiu.
mersi mult:*

Răspuns Câştigător
| Pufuu a răspuns:

Eu si cu tine, eram defaptul unul! Si un micut spirit care si-a gasit drumul!

Avand doar un scop, sa-mi fac viata paradis, fara sa-i ascult pe cei ce nu au nimic de zis!

M-am saturat sa astept perioada in care va fi bine. Cateodata am impresia ca nu mai vine.

Ai prins aripi si mi-ai spus, ca ma poti lua cu tine sus, dar eu nu stiu sa zbor, locurile unde aveam aripi inca ma mai dor si au ramas doar cicatrici in locul lor!

Unde se termina visele, moartea respira, doar luna si urletul de lup ma inspira, traieste-ti visul, daca n-ai curaj sa traiesti, ca un copil batran dependent de povesti!

Stinge lumina, inchide ochii si asculta, cand vocile tac, vorbeste-ti in cap si uita!

E o comedie rece, rade cine e in stare, si cine te arde, evident e cel care rade mai tare.

Cand cuvintele tac, asculta atent, pentru ca ura ramane cel mai sincer sentiment pana-n prezent!

Inima mea nu-i de vânzare, des pusa la-ncercare ca la fiecare!

Ca de fapt alerg,cot la cot cu o lume nebuna, ce vrea sa ma faca sa-nteleg,ca ura vrea sa ne supuna!

Liber sa aleg. Inteleg ca fetele false sunt in zambete imbracate :]

Si nu suntem eroi,noi doar vrem înapoi, un rasarit de soare,sa sparga gheata din noi!

As fi vrut sa nu pleci, sa ramai cu mine. Si in noptiile mai reci sa ma incalzesc cu tine.

As fi vrut dar in zadar, ai plecat fara un cuvant. Si viata plange iar, ca au ramas doar vorbe in vant.

As fi vrut sa spui ceva la despartirea noastra. As vi vrut macar o stea sa lumineze noaptea albastra. :]

Aveai tu o scena in care ma injurai si eu radeam, imi spuneai ca daca nu ma potolesc, ma arunci pe geam!

Si-am sa caut o alta carare. Si-am sa merg pe jos si nu calare.

Inca mi-e dor, inca mai zbor. Nu am la cine sa strig dupa ajutor

Stiu ce-nseamna sa pierzi. Pe cei din jur atunci nu-i mai vezi.

Un suflet si-o inima mare, a profitat fiecare.