| anonim_4396 a întrebat:

Hey.Imi puteti spune va rog niste mesaje de stare sau niste citate frumoase si daca se poate noi!big grin

Multumesc!

7 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Www.intelepciune.ro
Aici gasesti destule;)

| paul0013 a răspuns:

Cel care te face sa plangi nu iti merita lacrimile iar cel care ti le merita nu te va face niciodata sa plangi

| YangMin a răspuns:

Cui îi dai pe datorie, nu-l mai vezi în prãvãlie, pierzi prieteni, pierzi si bani, ba iti capeti si dusmani. Sper sa iti placa

| elseva5lei a răspuns:

"Vrei sa fii iubit, iubeste!"
"Iubirea este singura datorie pe care o cunosc."
"Cauta iubirea cu inima, nu cu capul."
"Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt."
" Nu trebuie sa ne simtim jigniti cand ceilalti ne ascund adevarul, de vreme ce noi ni-l ascundem adesea noua insine."
"Pentru a spune adevarul e nevoie de cel putin doi oameni - unul care sa il spuna si celalalt care sa il asculte."
"Oriunde ne intoarcem capul, tot ceea ce vedem este adevarat, dar din cauza credintelor si a conditionarilor pe care le-am inmagazinat in mintea noastra, noi nu avem ochi pentru acest adevar."
"Poti sa traiesti o suta de ani, daca renunti la toate acele lucruri care te fac sa-ti doresti sa traiesti atat."
"Viata este ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri."
"Banii sunt radacina tuturor relelor, insa este o radacina atat de folositoare, incat nu ne putem descurca fara ea mai mult decat putem fara cartofi."
" Te iubesc mult, cum n-am mai iubit niciodata, si tocmai de aceea plec, pentru ca, daca as ramane, visul s-ar transforma in realitate, in dorinta de a poseda, de a dori ca viata lui sa fie a mea. In fine, toate lucrurile care transforma dragostea in sclavie. E bine sa avem grija de ceea ce luam cu noi din viata. - Paulo Coelho"
"Dragostea imatura spune �Te iubesc pentru ca am nevoie de tine�. Dragostea matura spune �Am nevoie de tine pentru ca te iubesc�."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Ma plictisesc" sau "n-am imaginatie". Ce zici? Bune? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu imi da sfaturi... pot gresi si singur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara numarlaughing