| anonim_4396 a întrebat:

Hey!happy Nu stiu ce se intampla ca atunci cand introduc cititorul de card in USB la unitate, ma curenteaza (in spatele unitatii)crying laughing S-a intamplat de vreo 3-4 ori...si acum imi este frica sa mai conectez cititorul de card la unitatelaughing... ce sa fac?big grin si care este problema?straight face

Răspuns Câştigător
| ina25bin a răspuns:

Asta din cauza ca priza nu e prevazuta cu pamantar.Adica un cablu care face legatura cu pamantul, eliminand astfel posibilitatea unei electrocutari.Roaga parintii sa iti instaleze o priza cu pamantar, iar ca o solutie temporara, poti aseza desktopul pe un covoras de cauciuc.
be happy