| Corina7 a întrebat:

Am o mare problema! Ma curenteaza apa si nu stiu de la ce, daca iau papucii in picioare nu ma mai curenteaza dar totusi stiti vreo cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ai curenţi reziduali prezenţi datorită absenţei prizei cu împământare. Toate aparatele electrocasnice care au ştecher cu împământare trebuie obligatoriu alimentate de la prize cu împământare!
Există altfel riscul de electrocutare sau defectare a produsului respectiv.

| doinitsaandronic a răspuns:

Este vreun fir pe jos, sau daca esti pe linga electrocasnice, cel mai bine adreseazate persoanelor adulte,

| George1347 a răspuns:

Papucii sunt impamantarea, poate e vreun fir de curent prin zona verifica (i-ati manusi de cauciuc)