| Radu_Roxana_1987 a întrebat:

Am o problema cu cardul meu.Este un card micro sd de 4g.in telefon imi merge foarte bine, am salvate poze, melodii, etc...Cand il introduc in cititorul de cardul si apoi in calculator nu mai merge. in primul rand nu se aprinde ledul cititorului de card, am incercat cu un alt card tot micro sd dar de 1g si se aprinde. In al doilea rand imi apare in my computer ca removable disk, dar cand dau dublu click, ca sa-l deschid imi apare ca fiind gol. Daca dau click dreapta imi arata ca spatiul este folosit, dar 0 biti. Ce se intampla? Am tot cautat pe internet dar nu am reusit sa gasesc o rezolvare. Va rog ajutati-ma! dau funda pentru cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| robertpaul a răspuns:

Cumparati un card reader mai bun, de firma daca se poate si sa citesti ceva despre el, inainte de a-l cumpara.Dar intai incearca sa suflii in mufa usb de la card reader si in lacasul unde bagi microSD-ul.noroc