| loryna a întrebat:

Hey. Puteti sa-mi trimiteti statusuri de suparare sau de indiferenta si cu o melodie care s-ar potrivi. Dau funda pentru cele mai multe.

Răspuns Câştigător
| pushi a răspuns:

Buna...

Iubire nu exista , exista doar creduli , iluzii si speranta , si visuri de nebuni . !
-Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul , astazi nu te iubesc !
-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
- N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final sad
-Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita . Ce ironie ! oh go on
-Dupa un altu`, tot un altu` vine ... Aceleasi replici , acelasi te iubesc . acelasi mi`e dor de tine , te doresc.
-Fara sa vreau,realizez cum imaginea ta,clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...
-Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
-Oh all I ever wanted ,was to see you smiling
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi.
- Ma uit la el nici macar nu imi pasa.poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca !
-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt ! love struck
-Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. love struck
-S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte , dar niciodata atat de tare . deseneaza`ma langa tine.
-stii nu esti ce`mi doream sa fii
-Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult.Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea...dar cum nu esti .m`am trezit din nou degeaba.
-daca te intrebi ce mai fac,daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
-E mai greu decat a fost,si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand,o saruta-altcineva
-Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise !
-Nu-ntelegi, nu este bine , Sa te joci acum cu mine ! Nu stiu cum sa iti explic , Ca vorbele tale nu ma ating . :]
-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.*
*Reality is almost always wrong*
*A real man doesn’t love a million girls. He loves one girl in a million ways.*
*Truth or happiness, never both.*
*do what you can now.forget what wasn’t done then.*
…*I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it. (A.H)*
*Love is rare, life is strange, nothing lasts, people change.*
*te iubesc la nebunie ca pe-o coada de scrumbie!
*Et si tu n`existais pas Dis-moi pourquoi si`existerais
*"Pentru zilele ce au sa vie
Pentru noptile cu iasomie…"
*Ti-aduci aminte? Cand eu n-o sa uit nicicand…Piedica mea si tu cazand cu capu’n piatra de mormant
*Give me the sunrise…
*Viata nu este o stiinta exacta ,este o arta.
*Am o mie de defecte.le folosesc ,insa ,pe rand !
*Scuza-ma… am observat ca nu m-ai observat!
*sorry ,girls, i date only models!
*norocul este mult in lumea asta mare…dar s-ampartit…
*caut femei care sunt deschise la relatii fara obligatii, trio, fantezii, femei cu orgasm cu ejaculare…
*Nu poti sa schimbi trecutul; dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!
*The more options I have, the more undecided I am.
*Try, if you can
*FETELORRR….MAI IESITI DIN PANTALONI….ii purtam noi barbatii….
*ITS NICE TO BE IMPORTANT BUT IT’S MORE IMPORTANT TO BE NICE
*"Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori"

Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta…

oare in ce pozitie sa pun viata,sa ma satisfaca…?

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Foamea unui copil si lacrimile unei mame te vor ajunge oriunde te vei afla.

olla…cand bem o cola?

nu cum sunt eu sunt eu ci cum esti tu sunt eu un altfel de tu sunt eu pe care nu l-ai mai lasat sa fie eu

caut femeie rezistenta la frig…foame…si bataie!rog seriozitate!

Generez in generatie generatia ce va urma sa fie generata in alte generatii ! …
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome

Alerg mustele !

Femeia functioneaza perfect când o iubesti perfect. Când nu-ti mai place cum functioneaza, sigur i-ai facut ceva nepotrivit chiar tu, iubirea vietii ei…

Omul seamana foarte bine cu hirtia.Daca se aprinde o parte din ea ramine scrum.Acesta este trupul.Cealalta parte se preface in fum si zboara.Acesta este sufletul.

Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.

…de cate ori vad visele cum se sfarsec…de’atatea ori ma ambitionez sa reusesc.Am viata mea si asta nu se va schimba…s-aude o voce…:Speranta moare ultima!…

zambeste celor ce te urasc…sa simta ura ta…zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta…iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada…zambeste-le…sa simta indiferenta ta

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…

Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise

X: eu + mata = love
Y: eu + o lopata = te capacesc

Dilema masculina: Daca ai avea in pat in stanga ta pe cea mai frumoasa femeie, iar in dreapta ta un gay, cui i-ai intoarce spatele?

Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.

Vaca portocalie la brutarie: as dori doua franzele albastre.

Brutarul: ne pare rau, nu avem decat baghete verzi.

Fiecare cu umorul lui. Macar aici sa nu tinem cont de reguli.

Love is in the air everywhere you look around

Love is in the air...

Lasa-i pe toti sa vada asta prin statusuri de dragoste, lasa-i sa vada ca te-ai indragostit. Arate-le ca tu o simti, o vezi, o traiesti cu fluturasi si de toate.

Sau daca suferi...

Dar n-o sa suferi!
Daca vii de pe pagina de statusuri triste, inseamna ca ti-a trecut supararea.

Daca vii de pe pagina de statusuri amuzante, inseamna ca deja te doare burta de atata ras.

Daca vii de pe pagina de logare, inseamna ca astazi ai avut inspiratie.

Daca vii de pe alte siteuri, trimite-le un gand bun, dar asigurate ca data viitoare ne accesezi direct: Bookmark us

Please, god, make everyone die!

Am inteles ca esti trist, dar cu noi ceilalti ce ai?

Tu poti sa fii un trendsetter si sa adaugi tot ce e nou pe piata statusuri sau ai putea doar sa urmezi tendintele.

Unii nu inteleg de ce ramai online daca tot esti BUSY sau DND.

Cei ca ei nu sunt ca tine, adica cel mai cel. Tu esti o prezenta indispensabila, conectat non-stop, intotdeauna solicitat. Dar esti si tu om. Mai ai nevoie de o pauza. Spune-le si lor. Nu-i lasa sa te exploateze.

Nu te deranja ... sa ma deranjezi ...
Ah ce bucurie e-ntr-o poezie pe o melodie ce o canti cu drag...

Tu scrie versuri. Conteaza doar perspectiva din care o faci.
te-am intalnit in cimitir...
aveai p piept un trandafir...
pe petala lui scria...
te iubesc.nu ma uita...

Am să fac rău, de dragul de a nu face bine, ştiind că dacă fac lucruri rele, o să mă simt bine !
Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. tu ai glumit , eu am pus sentimente.
Am început să delirez. Atmosfera e de vis. Urc mai sus. Tot mai sus. Am ajuns în Paradis.

Vezi tu, nu ma afecteaza ca vorbesti prea mult , atata timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult.
Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Nu am regrete N`am decat sentimente Pierdute`n multe absente Au lasat amprente Shi pe mine indiferenta
Esti un inger in visele mele, stapanesti inima mea. Esti un inger venit dintre stele, jumatatea ce`mi lipsea ! `

sh melodia

http://www.youtube.com/watch?v=7CxPa6zhyjM
http://www.youtube.com/watch?v=AwQW4pfkOT4

funda?:D

5 răspunsuri:
| pushi a răspuns:

Buna...

Iubire nu exista , exista doar creduli , iluzii si speranta , si visuri de nebuni . !
-Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul , astazi nu te iubesc !
-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
- N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final sad
-Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita . Ce ironie ! oh go on
-Dupa un altu`, tot un altu` vine ... Aceleasi replici , acelasi te iubesc . acelasi mi`e dor de tine , te doresc.
-Fara sa vreau,realizez cum imaginea ta,clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...
-Da,e adevarat.Te-am vrut mult de tot,dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
-Oh all I ever wanted ,was to see you smiling
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie,iar prezentul trece zi cu zi.
- Ma uit la el nici macar nu imi pasa.poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca !
-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt ! love struck
-Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. love struck
-S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte , dar niciodata atat de tare . deseneaza`ma langa tine.
-stii nu esti ce`mi doream sa fii
-Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult.Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea...dar cum nu esti .m`am trezit din nou degeaba.
-daca te intrebi ce mai fac,daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
-E mai greu decat a fost,si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand,o saruta-altcineva
-Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise !
-Nu-ntelegi, nu este bine , Sa te joci acum cu mine ! Nu stiu cum sa iti explic , Ca vorbele tale nu ma ating . :]
-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.*
*Reality is almost always wrong*
*A real man doesn’t love a million girls. He loves one girl in a million ways.*
*Truth or happiness, never both.*
*do what you can now.forget what wasn’t done then.*
…*I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it. (A.H)*
*Love is rare, life is strange, nothing lasts, people change.*
*te iubesc la nebunie ca pe-o coada de scrumbie!
*Et si tu n`existais pas Dis-moi pourquoi si`existerais
*"Pentru zilele ce au sa vie
Pentru noptile cu iasomie…"
*Ti-aduci aminte? Cand eu n-o sa uit nicicand…Piedica mea si tu cazand cu capu’n piatra de mormant
*Give me the sunrise…
*Viata nu este o stiinta exacta ,este o arta.
*Am o mie de defecte.le folosesc ,insa ,pe rand !
*Scuza-ma… am observat ca nu m-ai observat!
*sorry ,girls, i date only models!
*norocul este mult in lumea asta mare…dar s-ampartit…
*caut femei care sunt deschise la relatii fara obligatii, trio, fantezii, femei cu orgasm cu ejaculare…
*Nu poti sa schimbi trecutul; dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!
*The more options I have, the more undecided I am.
*Try, if you can
*FETELORRR….MAI IESITI DIN PANTALONI….ii purtam noi barbatii….
*ITS NICE TO BE IMPORTANT BUT IT’S MORE IMPORTANT TO BE NICE
*"Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori"

Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta…

oare in ce pozitie sa pun viata,sa ma satisfaca…?

Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.

Foamea unui copil si lacrimile unei mame te vor ajunge oriunde te vei afla.

olla…cand bem o cola?

nu cum sunt eu sunt eu ci cum esti tu sunt eu un altfel de tu sunt eu pe care nu l-ai mai lasat sa fie eu

caut femeie rezistenta la frig…foame…si bataie!rog seriozitate!

Generez in generatie generatia ce va urma sa fie generata in alte generatii ! …
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome

Alerg mustele !

Femeia functioneaza perfect când o iubesti perfect. Când nu-ti mai place cum functioneaza, sigur i-ai facut ceva nepotrivit chiar tu, iubirea vietii ei…

Omul seamana foarte bine cu hirtia.Daca se aprinde o parte din ea ramine scrum.Acesta este trupul.Cealalta parte se preface in fum si zboara.Acesta este sufletul.

Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.

…de cate ori vad visele cum se sfarsec…de’atatea ori ma ambitionez sa reusesc.Am viata mea si asta nu se va schimba…s-aude o voce…:Speranta moare ultima!…

zambeste celor ce te urasc…sa simta ura ta…zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta…iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada…zambeste-le…sa simta indiferenta ta

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…

Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise

X: eu + mata = love
Y: eu + o lopata = te capacesc

Dilema masculina: Daca ai avea in pat in stanga ta pe cea mai frumoasa femeie, iar in dreapta ta un gay, cui i-ai intoarce spatele?

Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.

Vaca portocalie la brutarie: as dori doua franzele albastre.

Brutarul: ne pare rau, nu avem decat baghete verzi.

Fiecare cu umorul lui. Macar aici sa nu tinem cont de reguli.

Love is in the air everywhere you look around

Love is in the air...

Lasa-i pe toti sa vada asta prin statusuri de dragoste, lasa-i sa vada ca te-ai indragostit. Arate-le ca tu o simti, o vezi, o traiesti cu fluturasi si de toate.

Sau daca suferi...

Dar n-o sa suferi!
Daca vii de pe pagina de statusuri triste, inseamna ca ti-a trecut supararea.

Daca vii de pe pagina de statusuri amuzante, inseamna ca deja te doare burta de atata ras.

Daca vii de pe pagina de logare, inseamna ca astazi ai avut inspiratie.

Daca vii de pe alte siteuri, trimite-le un gand bun, dar asigurate ca data viitoare ne accesezi direct: Bookmark us

Please, god, make everyone die!

Am inteles ca esti trist, dar cu noi ceilalti ce ai?

Tu poti sa fii un trendsetter si sa adaugi tot ce e nou pe piata statusuri sau ai putea doar sa urmezi tendintele.

Unii nu inteleg de ce ramai online daca tot esti BUSY sau DND.

Cei ca ei nu sunt ca tine, adica cel mai cel. Tu esti o prezenta indispensabila, conectat non-stop, intotdeauna solicitat. Dar esti si tu om. Mai ai nevoie de o pauza. Spune-le si lor. Nu-i lasa sa te exploateze.

Nu te deranja ... sa ma deranjezi ...
Ah ce bucurie e-ntr-o poezie pe o melodie ce o canti cu drag...

Tu scrie versuri. Conteaza doar perspectiva din care o faci.
te-am intalnit in cimitir...
aveai p piept un trandafir...
pe petala lui scria...
te iubesc.nu ma uita...

Am să fac rău, de dragul de a nu face bine, ştiind că dacă fac lucruri rele, o să mă simt bine !
Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. tu ai glumit , eu am pus sentimente.
Am început să delirez. Atmosfera e de vis. Urc mai sus. Tot mai sus. Am ajuns în Paradis.

Vezi tu, nu ma afecteaza ca vorbesti prea mult , atata timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult.
Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Nu am regrete N`am decat sentimente Pierdute`n multe absente Au lasat amprente Shi pe mine indiferenta
Esti un inger in visele mele, stapanesti inima mea. Esti un inger venit dintre stele, jumatatea ce`mi lipsea ! `

sh melodia

http://www.youtube.com/watch?v=7CxPa6zhyjM
http://www.youtube.com/watch?v=AwQW4pfkOT4

funda?:D

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| Deny_3226 a răspuns:

Bunahappy...
Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Pentru mine sunt niste amintiri! Care vesnic o sa doara! Pentru tine e o simpla poveste de seara!"

uneori.nu poti sa-ti ascunzi lacrimilecrying"

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci; x

redeam ca esti om bun si pervers nu o sa fioh go ondar tu ai distrus un suflet cu o joaca de copiistraight face

Unii spun ca`s dulcebatting eyelashesaltii ca nu`s rea delochee hee dar asa cum suntlove struck la multi inima am frantwinking

mi rezum gandurile la un pachet de tigari.gol privirea-mi e pierduta-n albastrul cer si el gol ai ochi albastri privesc in gol patul din care-ti scriu e si elsigh golstraight face

CaziwinkingTe ridicikissTot ce-ti zici e RABDARE
Plangi sad Te distrugi sad Vrei sa fugi sad Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai, Totusi pare (ie) ca nu te descurci straight facesa le pui lumea la picioare

urasc indiferentawinking

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

"Chiar daca eL nu o sa`Mi sp0ona " nOapTe bUna! ", sau pe sTrada " buNa! ". am o pRieteNa care ma suNa ca sa`mi sp0ona " faTa esti de 1000 de ori mai buna deCat aia pe care eL o suNa`oh go on"

Orice sfarsit e un nou inceputsmug

Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna.

Plec.dar o sa ma intorc[ candva ] Plang sad o sa rad[ candva ] Nu`mi pasa dar mi-a pasat[ candva ] Nu mi`e bine ♠ dar o sa`mi fie bine [ candva ] ♥♥

Prea tarziu pentru regrete ♣ pentru lacrimi ☻ Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte!winking

Îmi place parfumul tãu :X ☺ îmi place cum te îmbraci=p~ ◘ îmi place când râzi >:d ♥ imi place cand zambestibatting eyelashes☺ dar acum taci don't tell anyone!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

| Deny_3226 a răspuns:

Mai sunt aici foarte multe de toate felurile:)

http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=18871&page=160

sper ca te-am ajutat:-*

Fundita:o3?

| Deny_3226 a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=18871&page=160