| Luizaaa a întrebat:

Hey! Se apropie banchetul și aș vrea câteva idei. Să iau rochie lunga sau scurtă? Ce coafura ar trebui sa-mi fac (am părul lung)? Și în legătură cu machiajul... eu nu mă machiez, insa fiind un eveniment mai special, nu strica puțin machiaj. Însă nu unul extravagant de zici că ai ciment pe față, nu! Ceva fff simplu.
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde unde il faceti. Daca e la un local cat de cat elegant ia-ti o rochie lunga pentru ca e in general un eveniment elegant.
Coafura si machiajul depind de rochie, nu am cum sa iti spun de acum.

| octav005 a răspuns:

O rochie lunga. de seara. eleganta ar fi super ok.
o coafura sa te reprezinte. chiar cat mai naturala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești a 8a ia-ți o rochie scurta pentru ca se potrivește mai bine. Dacă ai parul lung gândește-te la o împletitura drăguță sau cauta pe net ca sunt foarte multe, iar despre machiaj, încearcă ceva natural, iar ca să fii puțin eleganta alege un ruj mai puternic, dar ai grija la nuanță.

| Roliii a răspuns:

Meri goala, o sa fii mai sexi asa laughing

| Chis_Beatrice_Iasmina_1999 a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru o rochie scurta, la banchet nu trebuie sa fii foarte serioasa, o culoare vie, și cât despre păr, parul ondulat și făcut coc, cu câteva șuvițe lăsate pe dinafară, arata super, și machiajul un fond de ten asemănător cu al tau un ruj daca ai tenul albicios închis și dacă ești mai brunețică un roz pal asa ceva, la ochi nu opta neapărat la o culoare cu un tus si un creion negru, îți este de ajuns, sper că ti-am fost de folos

| Chis_Beatrice_Iasmina_1999 a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru o rochie scurta, la banchet nu trebuie sa fii foarte serioasa, o culoare vie, și cât despre păr, parul ondulat și făcut coc, cu câteva șuvițe lăsate pe dinafară, arata super, și machiajul un fond de ten asemănător cu al tau un ruj daca ai tenul albicios închis și dacă ești mai brunețică un roz pal asa ceva, la ochi nu opta neapărat la o culoare cu un tus si un creion negru, îți este de ajuns, sper că ti-am fost de folos

| Chis_Beatrice_Iasmina_1999 a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru o rochie scurta, la banchet nu trebuie sa fii foarte serioasa, o culoare vie, și cât despre păr, parul ondulat și făcut coc, cu câteva șuvițe lăsate pe dinafară, arata super, și machiajul un fond de ten asemănător cu al tau un ruj daca ai tenul albicios închis și dacă ești mai brunețică un roz pal asa ceva, la ochi nu opta neapărat la o culoare cu un tus si un creion negru, îți este de ajuns, sper că ti-am fost de folos