| any007 a întrebat:

Hey, stiti cumva cum as putea sa am o privire mai luminoasa? nu stiu ce sa folosesc(nu ma refer la creme), am observat la o prietena un fel de fard deschis la culoare(ea are ochii verzi, iar eu caprui)) care parea ca ii deschide si mai mult pielea din jurul ochilor.Ms mult

3 răspunsuri:
| matasux1 a răspuns:

1-pai poti incerca un fard piersicuta sau chiar un roz da nu puternic adica niste culori deschise dar nu sa iti sara rau in ochi chiar si un pic sclipitoare poti incerca si pe sus fix sub spranceana toata partea sa o dai cu o culoare deschisa si ft sclipitoare gen un sidef ceva.
2- un alt machiaj daca ai ochi caprui incearca sa te dai cu rimel negru si cu un creion turcoaz mai inchis un pic dar strident jos la ochi pe partea inainte de gene te schimba total si da o impresia de ft buna dar conteaza ft mult turcoazul pe care il alegi