| AlexyaLove a întrebat:

am cumparat un nuantator loncolor trendy colors, si am facut testul de alergie asa cum era recomandat pe plic.Sicer dupa cateva minute de la aplicare(l-am aplicat in spatele urechii asa cum zicea pe instructiuni) a inceput sa ma usture scalpul. L-am indepartat repede si a trecut imediat.Nu as vrea sa ma vopsesc pentru ca am vazut ca imi afecteaza scalpul, dar daca ma vopsesc doar la varfuri are ceva?/Sau eventuale suvite fara a atinge radacina si scalpul? FUNDA pentru un raspuns serios!

1 răspuns:
| flkjwgnds a răspuns:

Sincer ai putea incerca alta firma. cele de la loncolor nu sunt chiar asa de bune. contin foarte mult amoniac si subtiaza firul. O singura data m-am vopsit cu loncolor. Nu am facut testul ( lene laughing ). Nu m-a usturat scalpul in schimb ma manca foarte tare. dar nu am luat in seama si nu am patit nimic.
Nu ar trebui sa aiba vreo problema daca te vopsesti doar la varfuri, dar ti-am zis, ai putea schimba firma. iti recomand Syoss si Casting Creme Gloss de la L'oreal