| lorena98 a întrebat:

Am foarte mare nevoie de ajutorul vostru! Imi place mult de un baiat. Ne stim din vedere, iar de la un timp ma saluta si logic, ca il salut inapoi. Dar faza e ca e asa de...serios, mereu cand ma saluta. Acum m-am gandit la variante: ori ma place si a vazut ca-s timida si a facut el primul pas, ori ma considera...ok, dar nu are sentimente pentru mine si ma saluta fiindca eu mereu ma uitam asa un pic la el si el la mine ( da tot seriosi) si s-a gandit sa ma salute ca ne cunoastem, din vedere si sa nu para nesimtit. Voi ce credeti? Aveti o alta parere? Ce ar trebui sa fac mai departe? Funda! PS: puteti vedea intrebarile mele anterioare pentru mai multe detalii si apreciez raspunsurile cat mai lungi. Nu va bateti joc, va rog.

1 răspuns:
| Mimisake a răspuns:

Daca un baiat te saluta nu inseamna deloc ca te place sau ceva... poate doar pur si simplu a vazut ca va cunoasteti si a zis sa te salute din pura politete... uite greseala asta o fac toate fetele ( o faceam si eu la o vreme logic XD ) daca iti acorda putina atentie nu inseamna "musai" ca gata te place. stai chill si nu-ti fa sperante pripite inca happy vorbeste cu el si incearca sa-l cunosti mai intai :3