| Melculnetrebnic a întrebat:

Am si eu mai multe intrebari :
Unde pot sa-mi fac gaura in ureche?
Doare daca-ti faci?
Cam cat trebuie sa tin cercelul acela medicinal?

Răspuns Câştigător
| Dayaniss a răspuns:

Iti poti face la o bijuterie. Nu doare deloc, simti doar ca ti se incalzeste urechea. Cercelul il ti pana ti se vindeca. vreo 3 luni e indicat, dar daca ti se vindeca mai repede il poti schimba cand vrei.
Fundaaa? puppy dog eyes big grin

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna. Gauri in ureche poti sa-ti faci la orice salon de Piercing&Tattoo. Eu mi-am dat intr-un centru d-asta unde vindea cercei si bratari, si s-a nimerit sa aiba si pistol.
Nu, nu doare decat 2-3 sec. dupa ce iti da gaura cu pistolul. Odata ce iti gaureste urechea, iti baga si cercelul deci 'chinul' e foarte mic.laughing
Cam 3 saptamana, poate chiar si 1 luna. Dar te sfatuiesc sa nu risti sa ti-l dai jos mai devreme de 1 luna, ca se poate sa ti se astupe si sa ramai si fara gaura si cu banii dati. Cat despre pret, costa cam 60 lei cu tot cu cerceii medicinali, asta la cabinetul ala mai mic unde am fost eu, acu 1 an. Dar cel mai sigur mergi la un salon de piercinguri. big grin Bafta!

| Fillaide a răspuns:

Poti sa-ti faci la salonul de frumusete.Eu mi-am facut cu pistolul si a durut foarte putin.Nu prea am reusit sa simt multe.Eu am tinut cerceii medicinali cateva luni, dar nu stiu cat de mult e recomandat.Intreaba persoana care iti face gauri.Bafta!

| PTL a răspuns:

1.La mijloc, oleaca mai jos [ depinde unde vrei sa ai cercelul ]
2. Daca folosesti cu atentie nu doare tare, dar daca nu, doare.
3.Depinde, eu mi l-am tinut un sfert de orahappy

| mirabela26craiova a răspuns:

Buna.Daca vrei sa iti faci gaura in ureche intreaba la magazin de bijuterii(in unele se fac si gauri in urechi si pisuri).Eu mi-am facut intr-un magazin de bijuterii cu pistol(nu din ala de politist iti dai tu seama de care)si apoi o saptamana trebuie sa mai invarti cerceii ca sa nu se prinda pielea de ei si trebuie sa te faci cu spirt.dar in acest timp sa nu scoti cerceii medicinali. cerceii medicinali trebuie tinuti in ureche minim o saptamana si doare rau cand ti faci.Bafta.Funda?