| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU, ce limbi straine va plac si ati vrea sa le invatati /le-ati invatat?

8 răspunsuri:
| Gabriela19loredana77 a răspuns:

Franceza aș vrea să o invăţ dar nu am nici un motiv pentru care să o invăt in schimb stiu spaniolă și engleză și puţină italiană

| Amethyst01 a răspuns:

Germana si o limba asiatica, sunt de viitor

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

As vrea sa-mi invat limba de drept si anume germana ( ai mei sunt germani doar ca eu am fost nascut in Romania din pacate )

| ofataoarecare120 a răspuns:

Coreeana și franceza sunt frumoase

| Stefan23125 a răspuns:

Engleza o stiu perfect deoarece imi place si lucrez in IT si fara nu merge si Franceza o stiu cat de cat dar nu mi-a placut atat de tare.

| Violleta2022 a răspuns:

Candva voiam sa invat foarte bine franceza, dar nu ma ajuta la nimic, odata ce folosesc doar limba engleza, in tara unde locuiesc si muncesc. Inteleg franceza bine, la fel ca si italiana si spaniola, dar sunt limbi pasive, pe care nu le folosesc.

| VanillaQ a răspuns:

Spaniola

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Japoneză. Finlandeză. Dar mai ales daneză, că e foarte grea. Și bască, că nu seamănă cu nici o limbă și are o gramatică super întortocheată.