| TnCristinaa a întrebat:

Clasa mea vrea sa organizeze balul bobocilor ..cum putem gasi sponsori? Voi cum ati organizat balul bobocilor?

1 răspuns:
| Furti a răspuns:

Eu stiu ca la balul bobocilor participa mai multe clase, nu doar voi.
In cazul meu, balul bobocilor a fost organizat de profesorul de muzica.

Balul s-a tinut intr-un club din oras unde fiecare elev a platit un bilet de intrare (in jur de 20 de lei). Deci elevii au platit intrarea si s-au distrat in club, au asistat la concursurile pentru miss si mister si cam atat. Pe langa cateva chestii de rontait care se gaseau pe masute aveai de platit ce cumparai de la bar (sucuri sau apa, nu s-au vandut bauturi alcoolice).

Nu prea vad la ce ai avea de gasit sponsori.

Sau ar mai fi varianta "americana" big grin.
Stii tu, balul este organizat de scoala in sala de sport si elevii se strang acolo si danseaza, beau punci laughing ma rog.

Oricum, distractie placuta!