| Manescu_Darius_1994 a întrebat:

big grin
-Dacă, o persoană se uita la tine,cu un zambet mare,dar cand te uiti la el,se rusineaza... Ce inseamna?
-Cand o persoană te place cum îți d ai seama? Si cand iti place de persoana, dar tu nu sti dacă te

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare!
- poate însemna că acea persoană te place sau a văzut ceva care îi stârneşte râsul
- când o persoană te place, dacă este băiat, vine la tine, încearcă să vorbească cu tine, caută să fie în preajma ta, te priveşte de multe ori, este atent la ce faci, îţi zâmbeşte
-

| smartlollipop a răspuns:

Daca se uita la tine si cand observa ca si tu te uiti intoarce privirea, poate insemna ca te place (poate mai mult decat prietenia sau mai putin ) sau ca te considera o persoana frumoasa. Daca se rusineaza, poate e timid, sau doar este rusinat pentru ca nu stie ce crezi tu in momentul in care vezi ca se uita la tine.

Daca o persoana te place te priveste mai insistent, incearca sa te cunoasca mai bine, vorbeste mai mult cu tine si incearca sa te binedispuna. Totusi, acestea nu sunt semne exacte.
Cand placi pe cineva, dar nu esti sigur daca te place, poti incerca sa intri tu in vorba cu el/ea si sa vezi daca e ceva schimbat in felul in care iti vorbeste, sau daca se comporta diferit. De multe ori, daca placi pe cineva, poti vedea toate semnele astea, cand de fapt ele nu exista, deci poti intreba pe cineva daca vede si el aceste semne.

Bafta!