| Finn56ana a întrebat:

Da da da din nou eu asa in fine.
Sincer nu stiu ce sa mai cred, mi-am pierdut increderea in oameni. Adica singura persoana de incredere pe care o am este verisoara mea, numai ca ea sta in militari si eu mai departe, ne vedem cam de 3 ori pe an. Oricum o sa vb cu parintii si cu ea sa ne vedem mai des.Prietena mea cea mai buna e tot mai distanta de mine.Imi da cu seen pana moare sau daca nu da intra pe WhatsApp si numai ca nu intra pe conv. cu mine si face chestii de genu.Adica pe mine nici nu ma anunta si auzi ca a luat-o matusi-sa nu stiu eu unde. Frate de 5 zile i dont think so. Sa vad daca daca vb azi cu mine versioara mea sa mai imi dea si mie cate un sfat si din astea.Eu prietene nu am sau cel putin nu prea am.Pai am 3 fete la scoala S, D si A doar ca ele nu prea sunt pe genul meu, am fost cele mai bune prietene acum un an timp de vreo 3 cam asa. Doar ca na stiti cum e se creeaza bisericute si din astea. Voi ati fost vreodata pe cont propriu gen doar voi? Cum e sa fii single sa zic asa? Mie imi place mult st, de Millie, Bobby Brown si Finn Wolfhard si na am mai mult o tipa cu care vb pe insta din Spania (amandoua avem fp cu Millie) e draguta dar pnm nu e in tara mea.Si am impresia ca ea se vede daca ma stiti am mai spus prin intrebarile anterioare cu una Irina care e falsa duhh si eu una nu o suport si mna ...probabil nu mai vrea sa stea cu mine. Vreau sa ma duc la actorie poate imi fac prieteni pe acolo.Adevarul e ca nu stii niciodata cine apare in viata ta poate o sa imi gasesc o prietena adevarata, ar fi smeck.
Sfaturi? Dau funda!)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Romeo16101 a răspuns:

Buna, de vreme ce maturizezi vei realiza ca multe persoane vor disparea din viata ta, nu pentru ca ai facut tu ceva gresit, ci pentru faptul ca calitatile, ideile, si scopurile tale nu se mai asociaza cu ale celor pe care odata obisnuiai sa le numesti prieteni. Nu te speria daca momentan nu mai ai un bff ca sa zic asa, fiecare am trecut pe acolo, e timpul sa incepi sa te analizezi pe tine insusi si sa realizezi ce trebuie sa schimbi si sa imbunatatesti la tine, oamenii vin si pleaca. O prietenie nu se castiga usor, o prietenie trebuie incercata, si trebuie bazata pe incredere si sinceritate. Sfatul meu personal este sa incepi sa devii mai sociabila sa incerci sa cauti persoane noi, sa vorbesti cu ele, sa iti imparti gandurile, ideile cu ele, vei vedea ca veti avea mai multe in comun decat crezi. Capul sus, nu te descuraja, bucara-te de perioada asta, si asteapta putin sunt sigur ca vor veni zile mai insorite si pentru tine happy Succes!

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Toata lumea este preocupata de telefonie, tehnologie, prieteni dar pentru noi cand o sa avem timp?
Pentru a da de un prieten adevarat, real, trebuie sa fim noi mai buni.
Cum esti tu asa o sa fie si cei din jurul tau.

| Finn56ana explică (pentru Romeo16101):

Multumesc multtttttttt?!

| Finn56ana explică (pentru Finn56ana):

Oh scuze voiam sa pun doar!

| Romeo16101 a răspuns (pentru Finn56ana):

Cu drag happy