| AndreutsaaaXD a întrebat:

imi place de un baiat care este in aceiasi scoala cu mine si nu stiu cum sa ii spun...ma ajutati si pe mine? multumesc!winking

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Hey scumpo! Eu iti propun sa faci ce fac si eu de obicei: vorbesti cu el! E foarte simplu...hee hee. I-ati inima in dinti si cand il mai vezi la scoala pe scari, sau prin curtea scolii sau pe unde va intalniti voi mai des, un ''Buna, ce faci?'' nu strica! Daca nu o sa fie sanse sau macar o dovada ca e reciproc...e bun si stadiul de prieteni/ amiciwinking. Sunt miliarde de baieti in Romania, in lume (aia din Romania nu prea merita, nu toti!) laughing. Nu iti lasa sentimentele sa varieze dupa comportamentul baiatului respectivhee hee. NU MERITA!
Sper ca ti-am fost de ajutor, Andreea. (Scuze ca nu mi-am dat cu parerea la scoala face to face) laughing.
kiss Bafta cu tipu laughing kiss!

| maly00 a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu amicii lui, si dupa poate ii convingi sa te combine cu el, sau macar sa-ti zica daca ar fi interesat.bafta!

| SimonaHupov a răspuns:

Hello!
Grea poveste cu dragostea asta!
Baietii nu sunt chiar asa de greu de cucerit.
Afla ce pasiuni are si deschide cu el discutii pe aceasta tema. In momentul in care vorbesti cu el, fii atenta la limbajul corpului sau, acesta spune multe. Daca se uita in ochii tai, daca sta cu corpul indreptat spre tine, daca varful piciorului sau este indreptat spre tine, daca iti zambeste... esti pe drumul cel bun. Zambeste-i si tu! Lauda-l! Flateaza-l! Succes!