| JuLyAnGeL a întrebat:

Imi puteti da si mie detalii cu referire la meseria de politist:cam ce salarii au, ce liceu ar trebui sa fac (sunt din tg-jiu), cam pe ce materii ar trebui sa ma axez pentru aceasta meserie. Cele mai multe detalii referitoare la aceasta meserie va primi funda!

Răspuns Câştigător
| ea_5657 a răspuns:

Heibig grin [pai ai 2 variante ori te duci la academie din a8a ori urmezi liceu teoretik si mergi apoi la academie trebuie sa te axezi pe: SPORT conditie fizica ff buna istorie romana 2 limbi straine si cred ca si geografiehee heeca salariuthinking depinde de grad sau ceva d genu oricum ii bun peste 15 milthinking funda?big grin

1 răspuns:
| alinbogdann a răspuns:

Si eu vreau sa ma fac politist.Salariu de 1600 RON.O meserie domneasca si o pensie buna!