| anonim_4396 a întrebat:

vreau niste stautusuri scurte, numai nu de dragoste, ceva modest, sa fie alcatuite de voi, cit mai originale. Fundatongue

Răspuns Câştigător
| EvelinEve a răspuns:

Zâmbeste chiar si atunci, când simti ca n-ai pentru ce. Trebuie sa traiesti chiar daca simti ca nu ai pentru cine...
Poti avea vise mari. Dar sa stii, ca odata tot te va lovi dur realitatea!

Niciodata sa nu plângi pentru unul, care niciodata n-ar plânge pentru tine.

Cu tine totul e frumos, cu tine totul e bine. Pentru ca fiecare clipa petrecuta împreuna e un cadou de la Dumnezeu.

Câteodata ne certam cel mai mult cu acea persoana, pe care o iubim cel mai mult!

Poate nu ma pretuieste asa cum sunt. Dar e cineva, care cu siguranta nu vrea sa ma schimb!

Când observ ca îmi apare o fereastra de la chat, si îi vad si numele; Inima mea începe sa bata mai mult, si mai tare?

Daca nu îl poti scoate nicicum din minte sau din inima, gândeste-te. Poate acolo îi e locul.

Photoshop-ul vietii e acela, când un om complet distrus, îl vezi ca zâmbeste!

Eu singura îmi scriu viata. Din pacate am scris cu stiloul, si nu îmi pot sterge greselile! sad

Visele sunt câteodata prostii. Dar de multe ori. Adevarate?

Odata, când telefonul meu va suna, si o sa-ti vad numele pe ecran, o sa îti închid cu aceeasi neobrazare, ca si cum tu nu mi-ai raspuns într-o zi! happy

Chiar vreau sa te parasesc. Dar inima mea îmi tot spune ca nu pot sa te las!

Doar eu stiu ce simt, doar eu stiu ce cred, doar eu stiu cât sufar.

Speranta e singurul lucru, care e mai puternic decât teama!

Zâmbeste. Poate chiar de acest zâmbet se va îndragosti.

Sunt o fata care, cu nici o teama se uita la filmele horror. Dar se sperie, când pâinea prajita sare afara din prajitor!

Fiecare fata poate fi odata în viata. Printesa?

Daca drumul pe care îl urmaresti, întotdeauna îti provoaca durere, poate nu acela e drumul tau în viata.

Viseaza, fa ce vrei, du-te unde poti, fii acela, ce îti doresti sa fii. Ai doar o viata, si doar o oportunitate sa faci lucrurile asa cum îti plac!

Cele mai mici lucruri pot fi si cele mai importante: o soapta, o privire, un zâmbet. Toate astea. De la el?

Mi-ai sters trecutul, fiindca tu îmi esti viitorul.

Prietenii adevarati ramân cu tine si atunci, când întreaga planeta îti întoarce spatele happy

Ti-ar placea sa ajungi la el; L-ai putea iubi. Dar nu poti ajunge la el, fiindca nu te lasa sa-l iubesti.

Când esti mic, vrei sa cresti. Mai târziu însa ai da orice sa mai fii copil înca o singura zi!

Când o fata e îndragostita, observi din zâmbetul ei.
Când un baiat, îi vezi ochii?

Vreau sa-l vad. Sa îi vorbesc. Doar sa ma uit la el, cum spre mine zâmbeste.

Zâmbetul : În copilarie = Cel mai sincer lucru.
Azi = Cea mai buna masca.

Viata e scurta, zâmbetul e doar o clipa din ea.

Zâmbetul e o linie strâmba, care poate aduce lucrurile la linie.

Greu de crezut, ca acea persoana care m-a facut sa zâmbesc, acum chiar el ma face acum sa plâng!

E trist, când citesti mesajele sau convorbirile cu o persoana draga tie, cu care nu ai vorbit de mult timp.

Inima, care iubeste mult, sufera si mai mult!

Daca gasesti o persoana, care te face sa zâmbesti, sa te simti bine, care e interesat mereu pentru problemele tale, te ocroteste, cine te iubeste mai mult ca orice; Nu îl lasa. O asa persoana nu gasesti oriunde...

Fiecare are un secret. Al meu e acesta : "te iubesc".

Ochii spun multe lucruri : Amintiri, iubire si durere.

Tu esti doar un om pe planeta. Dar odata, pentru cineva tu vei însemna totul!

Niciodata sa nu-ti uiti visele. Dormi în continuare!

Îmi cunosti numele. Dar viata nu. Ai auzit de lucrurile ce le-am facut, dar nu ai habar pentru ce le-am facut! happy

Muzica e viata mea, iar versurile îmi sunt povestea.

Tot ce nu ma ucide, ma face mai puternic.

Viata e o scena, în care trebuie sa joci. Chiar daca ai ochii plini de lacrimi, tu trebuie sa zâmbesti în continuare.

Viata fara iubire, e ca un an fara vara.

Iubirea e ca si cum ai da inima ta cuiva, sperând ca nu o va zdrobi.

A iubi e usor, dar a uita e greu; Pentru ca inima priveste si de 1000 de ori în urma.

Nu fiecare e atragator. Dar fiecare are ceva special, în care te îndragostesti.

Sper mult că te-am ajutat :***

4 răspunsuri:
| MihaelaMiikii a răspuns:

1.ma gandesc la statusul astaa de 2 oreelaughing)

| InsaneAciD a răspuns:

-"ma urasti?", nu...asteapta-te sa te iubesc dupa ce m-ai ranitwinking.
-Mdaoh go on Miss perfectiuneoh go on Daca tot esti asa perfecta, la capitolu` inteligenta de ce ai picat?thinking
- Eu?:o Nu e vina mea ca m-am nascut ca sa va tin pe voi in umbrahappy.

| Eu186958 a răspuns:

Eu n-am sters pe nimeni din viata mea,am schimbat doar rolurile principale
Cand sunt buna sunt buna,cand sunt rea sunt si mai buna!:
Prietenii mei nu sunt mulţi, dar sunt nenumăraţi.

E atat de usor sa ranesti pe cineva... doar o vorba aruncata aiurea si totul s-a daramat
Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
Fii ceeea ce vrei sa fii, ai doar o viata pe care o poti trai
O femeie este mai frumoasa cand stie ca cineva o iubeste
Opreste'te pentru o clipa si zambeste... viata are partea ei de frumusete si in zilele cele mai negre
Sincer nu imi pasa de ce zice lumea, sunt doar vorbe in vant aruncate aiurea
Nu lasa oamenii sa te puna jos, pentru ca atunci cand vei face asta, ei vor avea controlul asupra ta.
Bucura-te si cele mai mici lucruri din viata, intr-o buna zi pot fi cele mai importante.
Invata din trecut, aplica in viitor!
Cuvintele spun putin, gesturile putin mai mult, dar un sarut spune totul ♥
Atunci cand traiesti pentru cineva parca e mai frumoasa viata ♥
Modestia nu e dezinteres, ci o atitudine.
E bine sa visezi, dar realitatea trebuie sa fie si ea prezenta in viata ta
Zambesc pentru ca sunt fericita. Nu ma iubeste toata lumea, dar ma iubeste persoana potrivita.
Nu regret nimic din ce-am facut, ce-am avut si ce-am pierdut.
Nu conteaza cati baieti vor fi in preajma ta, atat timp cat el e in inima ta
Invata sa iubesti, sa razi, sa te distrezi, sa treci peste toate problemele cu fruntea sus, invata sa crezi ca tu esti unul dintre cei mai buni
Cel mai frumos zâmbet este acela de care nici nu ţi-ai dat seama că l-ai dăruit.
Orgoliu, nu rezolvă niciodată nimic.
Întotdeauna mi-a fost teamă că o să-i pierd pe cei pe care îi iubesc. Câteodată mă întreb, e oare cineva căruia îi e teamă să nu mă piardă?
Frumuseţea unei femei se vede după ochii şi zâmbetul ei, nu după o geantă de firmă sau nişte haine la modă!
În orice direcţie ai merge, mergi din toata inima!
Sansele sunt facute pentru a profita de ele
Mereu va exista cineva, care in momentele in care esti trist va aduce zambetul pe fata ta
Sunt singura responsabilă pentru ce spun, nu pentru ce înţelegi tu.
Este uimitor cum un singur mesaj îţi poate schimba complet dispoziţia.
Am un dor aprins în suflet. e iarnă, nu eşti aici. Dar măcar mă încălzesc cu dorul pe care mi l-ai lăsat!
De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba.Se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!
te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te.as manca cu lingurița si ti.as saruta gurița:
Eu asa am inteles. Ca trebuie' sa dau ca sa primesc. Si eu am dat tot ce-am avut de oferit, dar nu la cine-a tebuit.
Prietenia nu trebuie uitată chiar dacă a fost distrusă!
Multi se lauda in fata cu prietenia adevarata dar nu ai vrea sa stii ce e in spate!
Sunt tristă ca un copac toamna, ca un trandafir uscat... Şi nimeni nu-mă-nveseleşte, şi tristeţea mă orbeşte!
Eu te-am iubit dar tu m-ai jignit! Nu te mai vreau să te văd sau să te aud!
Noi doi, noi doi
Suntem la fel ca praful de stele
Iubirea e un lucru frumos pe care eu îl simt atunci când sunt alături de tine
O să încep să îmi trăiesc viaţa după propriile reguli, fie că îţi place, fie că nu.
Îmi amintesc de momentele petrecute-n doi ca şi cum ar fi fost ieri şi ştiu că aş mai fi rămas cu tine încă o sută de veri.
Crede-ma, mereu va exista cineva care sa iti strice buna dispozitie
Și da, sunt mai nebună! Așa sunt eu, alta mami nu mai face!
Intreaga lume se da la o parte din fata omului care stie unde merge!
Prea multi dintre noi nu ne traim visurile pentru ca ne traim temerile!
Viata e prea scurta ca sa nu gandesti in stil mare
E incredibil cate poti realiza daca nu-ti pasa cine primeste aplauzele
Radacinile puternice cresc in furtuni puternice
Chiar daca esti un copil, sit e superi din orice, iubesc copilul astaa…
Anul asta, tu esti cadoul meu
1. Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata.
2. Tin langa mine doar pe cine iubesc, de restul ma folosesc!
3. Am corpul de felina, privire si piele fina, ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa.
4. Sunt fata de pus in rama nu ca orice panarama.
5. M-am nascut sa fac fite nu sa le suport.
6. Esti incredibil baietas… incepi sa-mi placi! Orice-ai face doar sa nu te lasi!
7. Tu ma asteptai sa vin. Caci asa am promis… dar acum eu sunt cea cu telefonul inchis.
8. Mult prea fina, intre fete sunt regina. Se opreste, te ameteste, iti zambeste, ma priveste, se lasa pe spate doar de la jumate, va intrece chiar pe toate.
9. Poate ne casatorim pe mess! Ce spui?
10. Cine se culca cu tupeu se scoala cu un tupeu si mai mare!
11. Intre noi era chimie, acum e matematica, imi faci numai probleme!
12. Orice baiat care se respecta, are langa el o bruneta.
13. Stiu ca sunt cool si stiu ca sunt frumoasa! Alte dume mai ai? Cand ai terminat imi dai un beep. Te pup, pa!
14. Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata.
15. Mi-am pus ochelari de soare ca sa nu ma bronzez, fraierii sa nu ma vada cand ma benoclez!
16. Se spune ca tupeul nu are limite la o fata fitoasa.
17. Imi zici ca sunt tentatie. Cand este cu alte fufe nu simti vreo senzatie. Cand esti cu ea ma visezi pe mine. Ai putea sa ma ai, dar nu te tine…
18. Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca perfecta!
19. Spui ca ma iubesti vorbe goale…cu finetea mea eu iti dau valoare
20. O femeie frumoasa este ca un ziar bun: admiratorii ii fac publicitate!

| EvelinEve a răspuns:

Aş mai avea încă ceva pentru tine. Sper să te ajute şi asta, eu le-am compus:

Viata nu te întreaba daca e prea devreme sau prea târziu, daca e corect sau nu!

Nu te întreaba daca vei suporta sau nu, nici daca esti pregatit sau nu sa pierzi tot ce ai.

Viata nu te întreaba cât de mult iubesti pe cineva sau cât de mult depinzi sufleteste de anumiti oameni, atunci când îi va rapi de lânga tine, obligându-te sa înduri chinul si amaraciunea singuratatii.

Nu te întreaba dacî esti copil sau înca prea tânar ca sa-ti pierzi parintii.

Nu, viata nu te întreaba nici daca esti sau nu destul de puternic pentru a trece printr-o deceptie.

Nu te întreaba nici cât ai râs înainte sa te faca sa plângi, nici cât te-ai bucurat înainte sa te faca sa suferi!

Nu te întreaba daca meriti sau nu sa fii ranit, batjocorit, umilit, tradat, parasit, judecat.

Viata nu te întreaba ce ai facut bun sau rau, si de multe ori, te rasplateste cu raul pentru faptele tale bune!

Nu te întreaba daca vei putea trai într-un alt loc sau daca esti pregatit sa renunti la visele tale si la drumul ales, atunci când îti schimba brusc directia de mers si te smulge din locul în care sufletul tau se simte acasa!

Nu te întreaba câte ai si câte ai sacrificat pentru a avea un ceva, atunci când te pagubeste de tot ce ai agonisit.

Nu te întreaba cât de fericit ai fost sau daca macar ai fost fericit vreodata, înainte de a te coplesi cu nefeiricire...

Nu te întreaba daca ai apucat sa traiesti si daca ti-ai împlinit macar o parte din vise, înainte sa te loveasca nemilos cu o boala care îti va arata cu pasi uneori lenti si nemilosi sfârsitul. Sfârsitul planurilor tale, viselor tale, gândurilor tale. Iar într-un final, sfârsitului tau.

Nu. Ea nu te întreaba niciodata nimic. Nu tine cont de cine esti si de ce ai facut bun sau rau, ea doar îti da un test de supravietuire, o lovitura si te lasa sa te descurci. Si aici îti apar optiunile. toate sub forma de lectii, unele mai dure; altele mai blânde, dar în urma carora cu siguranta te vei schimba, de multe ori atât de mult pâna la a nu te mai recunoaste pe tine însuti!

Ce astepti? Daca nu esti fericit, ce astepti?
Sa vina cineva sa-ti aduca fericirea la usa?! De ce nu îti iei soarta în mâini? De ce îi lasi pe altii sa decida asupra fericirii tale?
De ce nu te desprinzi de omul, de locul, de tot ce îti umbreste fericirea?
De ce faci compromisuri, de ce renunti, de ce te abandonezi, de ce te pierzi?
De ce persisti în greseli, de ce încapatânarea asta de a stagna, de a te limita, de a-ti lua dreptul la fericire? De ce amâni?! Nu esti legat, iar barierele exista numai în mintea ta. Ai impresia ca mai ai o viata de rezerva, pe care s-o traiesti asa cum ti-ai dori?
Ai impresia ca vei primi înapoi sacrificiile pe care le-ai facut? Ai impresia ca ti se vor recunoaste meritele? Crezi ca merita cineva sa-ti sacrifici viata?!
Ce astepti? O alta zi? Curaj? Oameni care sa te ajute?
Tot ceea ce îti trebuie pentru un nou început este în tine, în inima ta, în mâinile tale! Nu fi las, îndrazneste sa pornesti pe un drum nou, unul necunoscut!
Cauta fericirea, pentru ca ea nu te va cauta niciodata pe tine!
Deci,. Ce astepti?

Este atât de usor sa pacalesti oamenii ca esti fericit. Îti trebuie doar o masca, un zâmbet fals. Si, poate câteva zvonuri despre viata ta frumoasa. Pentru asta altii te vor invidia. Nimeni nu va sti ca masca fericita ascunde doar durere, si o fiinta trista, vulnerabila. Nimeni nu va sti ca zâmbetul tau ascunde mii de lacrimi!

Am iubit. Am iubit în nenumarate feluri. Am iubit copilareste, nebuneste, obsesiv. Am iubit cu ura, am iubit cu iubire, am iubit visând, crezând si sperând.
Am iubit pierzând, am iubit abandonând, renuntând.
Am iubit pe ascuns si am iubit strigând iubirea în gura mare. Am iubit cu generozitate si am iubit egoist. Am iubit cu încredere, si cu incertitudine.
Am iubit naiv, prosteste, am iubit rational. Am iubit gresind si am iubit iertând. Am iubit asteptând.
Am iubit în singuratate si am iubit in multimi de oameni. Am iubit cu teama, si am iubit cu mult curaj.
Am iubit. Si voi mai iubi!

Când spun "regrete" ma gândesc la toate promisiunile pe care nu le-am respectat.
La toate cuvintele rostite în graba, negândite; si la toate cuvintele frumoase nerostite.
La amânari pe mâine, pe mai târziu, pe cândva, pentru a spune, a arata, a îndrazni, a iubi.
La lacrimile celor pe care i-am ranit.
La orgoliu, la vanitate si la timpul irosit cu gânduri negative.
La dezinteresul fata de lucrurile care ma fac sa iubesc viata.
La momentele în care am lasat pe altii sa aleaga în locul meu.
La oameni pe care i-am pierdut.
La adevaruri pe care am refuzat sa le aud si pe care nu am îndraznit sa le rostesc.
La faptul ca am judecat înainte sa cunosc.
La faptul, ca am vorbit atunci când trebuia sa ascult.
La plecari în momente în care ar fi trebuit sa ramân.
La locuri si oameni pe lângâ care am trecut privind în pamânt.
La persoanele, pe care azi nu le mai pot îmbratisa.
La lipsa de importanta cu care mi-am tratat sinele.
La te iubesc-uri nespuse.
La "iarta-ma" spus prea târziu sau poate deloc.
La noptile chinuite cu framântari.
La zile însorite, în care m-am ascuns între patru pereti.
La zâmbete ascunse în suflet.
La vise abandonate.
La faptul ca nu am putut fi cândva fericita.
La tot ce am facut, si acum REGRET!

Vrei sa fii frumos? Zâmbeste!
Vrei sa fii linistit? Iarta si uita!
Vrei sa fii iubit? Fii bun si sincer!
Vrei sa fii respectat? Fii onest, si îndeplineste-ti promisiunile.
Vrei sa fii sanatos? Elibereaza-ti sufletul si mintea de tot ce îti face rau!
Vrei sa fii liber? Îndrazneste sa fii tu!
Vrei sa fii puternic? Ai încredere în tine!
Vrei sa fii fericit? Gaseste bucurii ce te înconjoara, viseaza si fa ceea ce-ti place!
Vrei sa te simti minunat? Traieste, ajuta, daruieste, iubeste!

Cele mai frumoase mâini sunt ale mamei.
Mâinile cu care si-a mângâiat mândra burtica, atunci când erai înca în pântecele ei.
Mâinile cu care te-a tinut în brate, cu care te-a mângâiat, te-a spalat, te-a îngrijit si ti-a pregatit hrana.
Mâinile de care te-ai sprijinit când ai facut primii pasi în viata.
Mâinile cu care si-a sters lacrimile când a suferit din cauza ta, când i-a fost teamaa pentru tine, când s-a bucurat pentru succesele tale, când ti-a simtit lipsa, când ai ranit-o.
Mâinile cu care ti-a alinat durerea, temerile, si cu care ti-a dat curaj si forta sa mergi mai departe.
Mâinile cu care ti-a daruit tot ce a avut mai bun.
Mâinile cu care a muncit neobosita pentru tine.
Mâinile cu care ti-a deschis usa de mii de ori.
Mâinile cu care te îmbratiseaza de fiecare data, cu care te cuprinde în bratele ei.
Mâinile pe care si le împreuneaza într-o rugaciune trimisa cerului pentru tine.

De ce as fi calda cu un om rece?
De ce as iubi un om care nu ma iubeste?
De ce as plânge pentru un om, care niciodata nu ar plânge pentru mine?
De ce as avea timp pentru un om care nu are timp pentru mine?
De ce as astepta pe cineva care nu ar vrea sa vina?
De ce as cauta apropierea de un om care nu ma vrea alaturi?
De ce as fi sincera cu un om care doar ma minte?
De ce as vorbi deschis cu un om, care nu si-ar împartasi secretele cu mine?
De ce as fi buna cu un om rau?
De ce as fi prietena cu un om care se poarta ca un strain?
De ce as fi vesela lânga un om trist, care nu mi-ar putea darui nici macar un zâmbet?
De ce as fi încrezatoare cu un om pesimist?
De ce as avea asteptari de la un om care nu are nimic de oferit?

Parerile de rau nu vindeca rani.
Parerile de rau nu retrag cuvinte si nu anuleaza fapte.
Parerile de rau nu sterg amintiri si nici lacrimi.
Parerile de rau nu redau încrederea.
Parerile de rau nu restituie clipe pierdute, nici nopti nedormite, si nici vise irosite!