| Aly_Alexandra_1982 a întrebat:

Hey TPU!
Vreau să îmi fac o copertă pentru Wattpad dar nu iese cum vreau eu. Am încercat câteva aplicații dar tot nu am făcut-o cum îmi place.
Dacă există o aplicație specială pentru coperți... atunci aș vre să o aflu.

2 răspunsuri:
| artmosfera a răspuns:

Există aplicația Covers by Wattpad pe care o poți descărca de pe Magazin Play. Unii zic că nu prea ar avea cine știe ce funcții, însă e utilă cât de cât. Îți mai sugerez PicsArt, o folosesc și e genială.
Pentru fundal găsești super multe idei pe Pinterest.
Poți lăsa numele contului tău de pe Wattpad?

| Acadea25 a răspuns:

Buna! Cauta Fotor pe Google, este un program online. Cand intri pe site apesi pe Design si apoi iti alegi ce doresti sa faci, in cazul tau Facebook Cover. Sper ca te-a ajutat!