| Maria_6904 a întrebat:

Heyy Ce facetiii?
Am nevoie de ajutor!
Vreau si eu cateva propozitii cu atribute verbale care se exprima prin verb si locutiune verbala la modul infinitiv, supin si gerunziu
si mai vreau si cateva proprozitii cu atribute adverbiala care se exprima prin adverb si locutiune adverbiala! plz. funditsssssaaaaaa

2 răspunsuri:
| TraficantaDeFunde a răspuns:

Tu da aici se pun intrebari ...nu suntem in clasa rolling on the floor mai bine fa-ti tema singura ca tot tu vei avea de castigat big grin

| Maria_6904 explică:

Nu te-a obligat nimeni sa raspunzi!