| luanatatar00 a întrebat:

Heyy! Sunt a 8 a si voi da EN(evaluarea nationala). Am nevoie de ajutor la mate. Eu sunt destul de praf la mate (geometrie) doar ca ma remediez prin a face de 2 ori pe sapt meditatii. Nota pe care mi-o doresc e destul de mare, adica un 8-, 8, 50. Credeti ca voi reusi daca lucrez in fiecare zi si romana si mate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti obtine nota dorita, daca lucrezi zilnic la romana si matemtaica, iar sambata si duminica cate 8-10 ore pe zi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Reusesti orice atat timp cat iti propui, esti determinat si te tii de un program de lucru, constant.Gasesti si online teorie plus exercitii/rezolvari variante pe canale Youtube. Poate te mai ajuta:

https://www.tpu.ro/......nt-planta/

Mult succes!