| CartofulZambaret a întrebat:

Heyy TPU. Am si eu o intrebare, pentru cei pasionati de fotografie/editare.

Sunt incepatoare in toata chestia asta cu fotografia, am un Canon EOS700D pe care urmeaza sa il iau in vacanta si as vrea sa fotografiez in special peisajele pe care le voi vedea.

Ce programe bune de editat pozele de genul asta stiti, in afara de photoshop?

1 răspuns:
| dfeel a răspuns:

In primul rand, daca vrei sa editezi serios cadrele ar fi bine sa fotografiezi in format necomprimat RAW in loc de JPEG.

Apoi pentru editare ai mai multe optiuni ca: Adobe Lightroom, Adobe Camera RAW, DxO, etc.

Daca esti la inceput iti recomand Lightroom.