| Mariadk544 a întrebat:

Heyyy! Ca tot se aproprie Paștele și va veni și "iepurașul" de Paște, cum aș putea să îi zic lu maica-mea că nu mai cred în iepuraș, moș craciun și ce mai e?! Am deja 13 ani, știu demult că nu există așa ceva. Ba chiar mai demult găsisem scrisoarea pentru moș Crăciun în cartea mamei de rețete. Îmi place să primesc cadouri de sărbători, dar totuși nu vreau sa se streseze la fiecare sărbătoare că aolo vine Moșu' și nu știu ce să le iau la fete cadou. Cred că știți cum e... și am de toate. Dulciuri? Pot să îmi cumpăr și eu. Haine? Du-ma la magazin și îmi iau eu ce-mi place. Jucării? Pe bune? și nu mai simt acel vibe de sărbători. Am și crescut, sunt deja mare. Oricum și dacă îi zic, tot va trebui să îmi ia și mie ceva de Paște, ca după să nu se întrebe sora mea(are 7 ani) de ce eu nu am cadou. Și na, că mama nu face diferențe, ne iubește egal.❤️ Și vreau să creadă în continuare sor-mea dacă eu nu mai cred. Nu vreau să îi stric magia. Dar vreau doar să știe părinții că sunt deja mare și nu mai pot fi păcălită cu asa ceva. Sfaturi? Sa le spun, sa nu le spun, cum sa le spun?!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti sa ii spui mamei tale, ca nu este cazul sa mai faca 'actorie', ca esti la varsta la care pricepi lucrurile si stii 'adevarul'! Asta doar tu si ea intre 4 ochi ca sa nu afle asta si sora ta mai mica, asa cum ai spus!

fetele astea de mai jos, au aflat cine este Mos Craciunwinking

https://youtu.be/WJF5McGhefY?feature=shared&t=43

| dullcat a răspuns:

Buna.Mama ta stie ca tu nu mai crezi de mult, dar cel mai probabil pastreaza aparentele pentru sora ta.Chiar si asa, e un fel de a zice, un mod dragut de a intreba daca va faceti cadouri.De exemplu si mama mea inca il mai intreaba uneori pe tata daca anul acesta vine Mosul etc.Sunt oameni trecuti de 50 de ani, deci... laughing Ii poti spune mamei ca nu iti mai doresti cadouri ca pe vremuri si sigur veti rezolva voi in asa fel incat sa primeasca numai cea mica si sa nu se prinda.

Le spui parintilor asa cum ne-ai scris noua aici, cand ii prinzi in toane bune, desigur.Repet, oricum nu va fi o surpriza pentru ei.Bafta!

| CLaludiu1234 a răspuns:

Îi zici asa,, Mamă nu vreau sa te supăr, dar acum sunt destul de mare, nu mai sunt chiar un copilaș micuț de 7, 8 ani, acum am altfel de mentalitate fata de cand eram mai mica, ca am mai crecut si eu, dar eu nu mai cred în iepuraș și mos Crăciun.